AKTUÁLNE: V Bratislave sa začal Kotlebov „vianočný protest“. Zatiaľ to vyzerá na poriadne fiasko

  • Kotleba zvolal na sobotu, 12. decembra o 12:00 ďalší protest
  • Protestujúci požadovali demisiu predsedu vlády Igora Matoviča
  • Na protestoch zazneli nepotvrdené a zavádzajúce informácie. Ľudí vyzývali, aby ignorovali vládne opatrenia
  • Po ukončení protestu museli zasiahnuť ťažkoodenci
AktualneSIU
  • Kotleba zvolal na sobotu, 12. decembra o 12:00 ďalší protest
  • Protestujúci požadovali demisiu predsedu vlády Igora Matoviča
  • Na protestoch zazneli nepotvrdené a zavádzajúce informácie. Ľudí vyzývali, aby ignorovali vládne opatrenia
  • Po ukončení protestu museli zasiahnuť ťažkoodenci

Predseda strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba zvolal na sobotu 12. decembra protest proti vláde a protipandemickým opatreniam. 

Kotleba sa nevzdáva. Na sobotu zvoláva do Bratislavy ďalší protest proti vláde a protipandemickým opatreniam

Tentokrát sa rozhodol ladiť ho tematicky, a protest niesol názov „Nedajme si zobrať Vianoce!“. Protestujúci požadovali demisiu premiéra Igora Matoviča, prekážajú im protiepidemiologické opatrenia aj postup vlády v boji proti pandémii.

Na proteste zazneli aj neoverené a zavádzajúce informácie, ktoré spochybňovali počty pozitívne nakazených na Slovensku. Ochorenie COVID-19 prirovnávali k viróze a zľahčovali jeho priebeh. Ľudí vyzývali, aby sa nedali testovať a ani očkovať, keď bude dostupná vakcína. 

Na proteste organizátori vyzývali ľudí, aby nedodržiavali prípadný tvrdý lockdown, a tiež na neúčasť v prípade ďalšieho kola celoplošného testovania. 

„Myslia si, že sme otroci, pokusné králiky, a že nás budú testovať novou vakcínou,“ povedal Mazurek. COVID-19 nazval chorobou, ktorá je pre väčšinu ľudí takmer neškodná.

„Keď prídu s nejakými lockdownami, tak to nebudeme rešpektovať, lebo sme slobodní ľudia,“ povedal na námestí poslanec NR SR. Ak sa ľudia nepostavia za svoju slobodu a neprestanú rešpektovať nariadenia, tak budú podľa neho pripravení o posledné zvyšky práv.

Americká armáda a opäť očkovanie detí  

Protestujúci strašili ľudí príchodom americkej armády na Slovensko. Podľa nich majú prísť tisícky amerických vojakov 14. decembra na Slovensko. Avizujú aj najbližší protest, ktorý sa má konať v Košiciach.

Protestujúci kričali protivládne heslá. Kotleba vyhlásil, že vízie premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) rozkladajú vlasť. Vládna koalícia si podľa neho spravila z Ústavy SR trhací kalendár a núdzový stav chce vyhlasovať, ako len chce.

Kotleba znova vyzýval ľudí, aby nedali svoje deti zaočkovať proti koronavírusu. Už minule sme písali, že vakcína proti koronavírusu nie je určená deťom, a zatiaľ sa ňou nebudú ani očkovať. Dav kričal: „Očkovať sa nedáme“.

Účastníci protestu znovu nedodržali protiepidemiologické opatrenia, mnohí nemali rúška a ani nedodržiavali potrebné rozostupy. 

Zúčastnilo sa na ňom odhadom niekoľko stoviek ľudí. Na proteste boli prítomní viacerí členovia strany ĽSNS, medzi nimi aj Marian Kotleba, Milan Mazurek či Milan Uhrík.

Protest sa skončil, organizátori žiadali ľudí, aby sa v kľude rozišli. Dav napokon museli rozohnať ťažkoodenci.

Zatkli 12 ľudí 

 V súvislosti s dnešným protestom na Hodžovom námestí v Bratislave bolo prevedených na políciu 12 ľudí. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave Veronika Martiniaková. Dodala, že v troch prípadoch išlo o podozrenie z trestného činu drogovej trestnej činnosti, nebezpečného vyhrážania sa a prejavov extrémizmu. Zvyšné osoby sa dopustili priestupku zo zákona o zhromaždovacom práve.

Hovorkyňa uviedla, že bratislavskej mestskej časti Staré Mesto boli oficiálne oznámené dve verejné zhromaždenia z piatich. Doplnila, že polícia počas celého priebehu situáciu monitorovala a priebežne vyhodnocovala, najmä s prihliadnutím na ochranu života, zdravia a majetku občanov. „V priebehu verejného zhromaždenia na Hodžovom námestí bol viackrát vykonaný služobný zákrok príslušníkmi PZ,“ uviedla.

Ako dodala Martiniaková, počas zhromaždení boli vyhotovené viaceré audiovizuálne záznamy, ktoré momentálne vyhodnocujú za účelom zadokumentovania protiprávnych konaní. Následne stotožnené osoby z verejných zhromaždení, ktoré nemali rúško, budú pre podozrenie z priestupku oznámené Úradu verejného zdravotníctva SR. Ten je zodpovedný za prejedanie týchto priestupkov. Stotožnené osoby budú v otázke zhromaždovacieho práva oznámené príslušnému okresnému úradu.

Zdroje: TASR, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech