Vláda ide vyhlásiť od polnoci prísnejší lockdown. Zakázané budú aj návštevy v bublinách

  • Informoval o tom premiér Igor Matovič na Facebooku
  • Zrušené budú aj tzv. bubliny a akékoľvek návštevy
  • SaS chce, aby boli zatvorené lyžiarske strediská aj kostoly
  • Výnimiek z lockdownu by malo byť iba šesť, dnes sú ich desiatky
19112020_vlada_10742115
TASR/Dano Veselský
  • Informoval o tom premiér Igor Matovič na Facebooku
  • Zrušené budú aj tzv. bubliny a akékoľvek návštevy
  • SaS chce, aby boli zatvorené lyžiarske strediská aj kostoly
  • Výnimiek z lockdownu by malo byť iba šesť, dnes sú ich desiatky

Vláda dnes bude mať mimoriadne zasadnutie, na ktorom prerokuje úplný lockdown. Platiť by mal už od dnešnej polnoci. Odborníci vláde odporučili plošné testovanie, no keďže testy nemáme, musíme ísť podľa premiéra Igora Matoviča druhou cestou.

Testy, ako inak, nakúpené už 5-ty týždeň nie sú. Zostáva nám preto, bohužiaľ, len lockdown, respektíve jeho sprísnenie,“ informuje Matovič.

Zvolal som preto na dnes 15:00 mimoriadne zasadnutie vlády, kde príjmeme opatrenia, ktoré začnú platiť od dnešnej polnoci a niektoré v dňoch nasledujúcich. Najzásadnejšie z nich je zrušenie akýchkoľvek domácich návštev, t.j. vytváranie akýchkoľvek tzv. bublín bude zrušené,“ uvádza.

PROSÍM, ZOSTAŇTE DOMASituácia je mimoriadne vážna.Inštitút zdravotných analýz (IZA) vláde na základe najčerstvejších…

Posted by Igor Matovic on Thursday, December 31, 2020

Najzásadnejšie z nich je zrušenie akýchkoľvek domácich návštev, t.j. vytváranie akýchkoľvek tzv. bublín bude zrušené. Práve nedodržiavanie odporúčaní a opatrnosti pri stretávaní v domácnostiach, sa dnes javí ako najzásadnejší epidemiologický problém. Bohužiaľ, mnohí ľudia chodia po návštevách krížom-krážom … a nemocnice kolabujú. Masovo v nich pribúdajú starí rodičia, ktorých prišli na sviatky deti navštíviť. Bohužiaľ, aj s neželaným darčekom,“ hovorí premiér.

Podľa neho naďalej platí, že ak by sme dodržiavali súčasné opatrenia, nemali by sme dnes také katastrofálne výsledky. „PROSÍM VÁS, vzhľadom na absolútne vyčerpaných zdravotníkov v nemocniciach, OSTAŇTE TAM KDE STE a zrušte akékoľvek plány na dnešné bujaré oslavy s ľuďmi mimo Vašej domácnosti. Ide doslova o život,“ apeluje premiér.

SaS podporuje sprísnenie opatrení

Situácia na Slovensku v súvislosti s novým koronavírusom je neudržateľná a hrozí kolaps nemocníc, SaS preto zdôrazňuje potrebu sprísnenia opatrení. Podľa koaličnej strany len prísnejšie a nepopulárne opatrenia, akými je napríklad aj zatvorenie lyžiarskych stredísk, sú správnou cestou, ako prekonať náročné obdobie. Riešením by bolo tiež vybudovanie poľnej nemocnice. TASR o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Ak by sme postupovali na základe pravidiel, ktoré sme predstavili už v novembri, tak by sme automaticky prešli do čierneho pásma, ktoré by znamenalo zákaz vychádzania okrem šiestich výnimiek. Takže by to znamenalo, že by boli zakázané omše, pričom by boli dovolené len pohreby maximálne pre šiestich ľudí. Rovnako by to znamenalo aj obmedzenie v ubytovacích zariadeniach,“ skonštatovala predsedníčka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková.

Šéf SaS Richard Sulík zopakoval, že tam, kde je horšie, bolo treba pravidlá sprísňovať, kde lepšie, povoľovať. „Keďže sa doteraz neprijali regionálne opatrenia, ako sme žiadali, horšie už je na celom Slovensku,“ podotkol Sulík s dôvetkom, že opätovne vyzývajú obyvateľov na zodpovednosť a zdržanlivosť pri oslavách príchodu nového roka. Vyzývajú tiež na dodržiavanie opatrení.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech