Vo volebnej miestnosti v Považskom Podhradí zomrel po kolapse volič

  • Záchranári vyrazili k pacientovi, ktorý skolaboval v Považskom Podhradí
  • Napokon to skončilo tragicky
Sanitka
Ilustračné foto, TASR/Michal Svítok
  • Záchranári vyrazili k pacientovi, ktorý skolaboval v Považskom Podhradí
  • Napokon to skončilo tragicky

Vo volebnej miestnosti v považskobystrickej mestskej časti Považské Podhradie zomrel po kolapse volič. TASR to potvrdil hovorca Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby, Viliam Sládek.

Už predtým záchranári informovali, že vo volebnom okrsku v považskobystrickej mestskej časti Považské Podhradie prerušili hlasovanie v parlamentných voľbách. Skolaboval tam totiž volič.

Podľa zapisovateľky okresnej volebnej komisie v Považskej Bystrici, Adriany Oravíkovej, vo volebnej miestnosti skolaboval starší volič. Na mieste okamžite zasiahli zdravotní záchranári, hlasovanie je prerušené, po otvorení hlasovacej miestnosti bude pokračovať. Volebná miestnosť tak bude otvorená dlhšie ako do 22.00 hodiny.

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR evidovalo v súvislosti so sobotnými parlamentnými voľbami do 15:00 h desať výjazdov sanitiek. Informuje o tom na sociálnej sieti.

Záchranárov sme vyslali do volebných miestností v Hurbanovej Vsi, Bratislave, do Zbudze, Krásnej nad Kysucou, Čadce, do Nového Mesta nad Váhom, Žiaru nad Hronom aj Blesoviec,“ uviedli záchranári. Dodali, že zasahovali pri kolapsoch, epileptickom záchvate, úrazoch aj pri aspirácii jedla.

Všetko dôležité sa dozvieš v našom ONLINE prenose z volieb.

Správu aktualizujeme.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá