Zákaz vychádzania by sa mal predĺžiť až do 15. novembra

  • Rozhodol o tom krízový štáb
plošné testovanie na koronavírus
ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Predbežný termín ukončenia zákazu vychádzania je 15. november. Odsúhlasil ho aj ústredný krízový štáb. Pre TASR to uviedla Michaela Paulenová z tlačového odboru Ministerstva vnútra (MV) SR s tým, že informácie sa budú aktualizovať podľa vývoja situácie.

Od soboty 24. októbra platí na celom Slovensku zákaz vychádzania s výnimkou ciest na testovanie na COVID-19, do práce, cesty na výkon podnikateľskej činnosti alebo inej obdobnej činnosti či zabezpečenia nevyhnutných potrieb či pobytu v prírode v okrese bydliska.

PREHĽAD: Ako bude vyzerať celoslovenské testovanie. Všetko, čo potrebuješ vedieť

V najdotknutejších okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov platia prísnejšie pravidlá. Zákaz vychádzania vláda zatiaľ schválila do 1. novembra a avizovala jeho možné predlžovanie. Opatrenie prijala v súvislosti so zlou situáciou ohľadom šírenia nového koronavírusu.

Čítaj viac z kategórie: Koronavírus

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Trendové videá