Anonymný prehliadač Tor zverejnil svoje princípy a pravidlá

  • Tor Browser je nástroj slúžiaci na anonymnú a zabezpečenú výmenu dát medzi koncovým užívateľom a serverom. Hlavnou úlohou prehliadača je posilňovanie ľudských práv a sprístupnenie súčasnej technológie pre zaistenie anonymity a súkromia.
tor
  • Tor Browser je nástroj slúžiaci na anonymnú a zabezpečenú výmenu dát medzi koncovým užívateľom a serverom. Hlavnou úlohou prehliadača je posilňovanie ľudských práv a sprístupnenie súčasnej technológie pre zaistenie anonymity a súkromia.

Tor Browser je nástroj slúžiaci na anonymnú a zabezpečenú výmenu dát medzi koncovým užívateľom a serverom. Hlavnou úlohou prehliadača je posilňovanie ľudských práv a sprístupnenie súčasnej technológie pre zaistenie anonymity a súkromia. Samoinštalačný balík zahŕňa portable verziu Firefoxu so špecifickou podporou, zabezpečené aplikácie a široké možnosti nastavenia. Tor Browser v aktuálnej podobe predstavuje skĺbenie sofistikovanej technológie s prívetivým užívateľským prostredím Firefoxu. Anonymizačné prostriedky buď konfiguruje úplne sám, alebo je ich možné aktivovať manuálne behom pár kliknutí. V prípade, že nie si fanúšikom Firefoxu, je asi lepšie Tor nepoužívať vôbec. Snaha spolupracovať s vývojovým tímom Google Chrome na implementácii chýbajúceho API bola zatiaľ bohužiaľ neúspešná. To znamená, že aktuálne nie je možné použiť iný browser na dosiahnutie rovnakého stupňa zabezpečenia ako pri použití Tor Browseru.

pic_1

zdroj: filehippo.com

 

Kódex vývojárov prehliadača Tor

  • Transparentný vývoj je kľúčom k úspechu
  • Tor zaisťuje voľný prístup k nástrojom, použitie, upravovanie a distribúciu
  • Vytvárame Tor a súvisiace technológie všadeprítomné cez advokáciu až po vzdelávanie
  • Sme úprimní o možnostiach a limitoch Toru
  • Nikdy nebudeme zámerne poškodzovať našich používateľov

Pre plné zachovania anonymity nestačí len používať Tor Browser, jeho vývojári silne zdôrazňujú dodržiavanie niekoľkých ďalších pravidiel

  • Nepoužívajte Tor k sťahovaniu torrentov

V programoch na zdieľanie súborov cez torrenty bolo zaznamenané ignorovanie nastavenia proxy

Dokonca, aj keď aplikácia neporuší tvoju konfiguráciu a bude sa pripájať cez Tor, často odošle vašu skutočnú IP adresu

  • Neinštalujte a nepovoľujte pluginy v Tor Browseru

Tor Browser defaultne blokuje pluginy typu Flashu, RealPlayer, Quicktime atď. Tie totiž môžu byť zneužité na odhalenie vašej IP adresy

  • Neotvárajte dokumenty stiahnuté cez Tor, ak si pripojený k internetu.

Mnohé stiahnuté dokumenty sú prelinkovanie na externé zdroje. Pri otvorení týchto dokumentov môže dôjsť k odhaleniu tvojej skutočnej adresy. Pre prácu so stiahnutými dokumentmi sa odporúča odpojiť počítač od internetu, virtualizovať pracovné prostredie a zakázať v ňom siete alebo použiť live systém Tails.

 

zdroj: tecmint.com; torproject.org  zdroj titulnej fotografie:tecmint.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech