Aplikácia Susedský Trh – myslite globálne, jednajte lokálne

  • V mnohých krajinách je bežné, bez väčších problémov, predávať svoju produkciu alebo výrobky na miestnom trhu. U nás naopak potrebujete množstvo povolení, ktoré vás odradia od skutočného zámeru.
image_1427970065.jpeg
  • V mnohých krajinách je bežné, bez väčších problémov, predávať svoju produkciu alebo výrobky na miestnom trhu. U nás naopak potrebujete množstvo povolení, ktoré vás odradia od skutočného zámeru.

 

„Aplikácia Susedský trh je komplexné online riešenie pre výrobcov, producentov, domácich remeselníkov a nákupcov. Aplikácia bude dostupná pre všetky zariadenia; PC, Android, iPhone. A to najlepšie: Susedský trh je pre všetkých zadarmo! “, dodáva Ľudovít Filatov. 

Prostredníctvom Aplikácie Susedský trh chceme pomôcť lokálnym komunitám na Slovensku vybudovať krok za krokom vlastnú potravinovú sebestačnosť. Nakoniec ani neviete, koľko zaujímavých produktov ponúkajú práve vaši susedia. Rovnako je našim cieľom viesť a vzdelávať týchto začínajúcich farmárov a remeselníkov, aby svoju činnosť legalizovali v rámci noriem legislatívy a podieľali sa tak na tvorbe HDP a stabilizácii regionálnych makroekonomických ukazovateľov. V spolupráci s expertmi im navrhujeme riešenia ako svoju činnosť rozvíjať, čerpať granty z EU fondov, inšpirovať sa zahraničným know how a implementovať ho v mieste pôsobenia.

 

 

Aplikácia bude fungovať veľmi intuitívne, užívateľ sa na základe vlastnej geolokácie prihlási do systému a aplikácia mu ponúkne aktuálne dostupnú ponuku z danej lokality. Následne prostredníctvom jednoduchého formulára odošle objednávku do distribučného centra, ktoré sa postará o to, aby bola objednávka v čo najkratšom čase vybavená a užívateľ bol spokojný.

 

Tvorcovia projektu „Podporujem suseda“ sa s aplikáciou Susedský trh dostali do finále súťaže Reštart  Slovensko, ktorú vedie Centrum pre Filantropiu n.o. Na crowdfundingovej platforme StartLab.sk sú spustené kampane jednotlivých projektov pre získanie podporovateľov pre ich ďalší vývoj a integráciu. Tu aplikácia Susedský trh získala stanovené minimum, no kampaň je otvorená naďalej a cieľová suma nie je limitovaná. Dôležité je v tejto súťaži získať príspevky od čo najväčšieho počtu prispievateľov.

Aplikácia Susedský trh je v štádiu beta verzie a plánujeme ju začať testovať na začiatku leta v rôznych lokalitách našej krajiny.

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech