App­le bude vymie­nať Andro­idy za iPho­ny

Tomáš Kahn / 18. marca 2015 / Business

Spo­loč­nosť App­le vie ako zau­jať. Kým v minu­los­ti sme boli sved­ka­mi výmen­ný­ch akcií typu sta­rý za nový iPho­ne, teraz sa App­le roz­ho­dol túto akciu tro­chu pozme­niť a svo­jim zákaz­ní­kom poskyt­ne za kaž­dý Andro­id smartp­ho­ne zľa­vu na nový iPho­ne.

 

V článku by sme sa mohli rozpisovať o tom, ako Apple už podobné akcie robil (aj keď ešte neboli zamerané na výkup Androidov), no radšej by som prešiel k inej veci. A to, že Apple týmto spôsobom ukazuje svoju silu a postavenie na trhu. Podobné akcie už totiž robili spoločnosti ako BlackBerry či Microsoft, no ako sa dalo predpokladať, skončili absolútnym fiaskom. Ich zariadenia jednoducho nemali na to, aby mohli konkurovať "jablkovej" spoločnosti. Pokiaľ sa to však stane naopak, tak Apple má zaručený úspech a konkurencia problém. Nejeden majiteľ Androidu by radšej išiel do iOS a podobná akcia ho k tomu len a len podnieti.

 

 

Celá výmena má prebehnúť tak, že prídete do Apple Store a ukážete zamestnancovi váš Android smartphone. Ten ho na základe vonkajšieho stavu, no a samozrejme toho, o aký model vlastne ide, nacení, zoberie a následne vám vráti peniaze formou darčekovej poukážky, za ktorú si môžete kúpiť iPhone. Spoločnosť tvrdí, že doterajšie “recyklačné” akcie mali úspech, pretože iPhony zaznamenali rast. Je teda zrejmé, že to tak bude aj v tomto prípade!

Akcia sa začne už onedlho.

 

zdroj: svetapple.sk

Pridať komentár (0)