Apple Music má 10 000 000 predplatiteľov

  • To, čo sa Spotify snažilo dosiahnuť 6 rokov, sa podarilo Apple za pol roka. Finance Times v nedeľu ohlásil, že Apple má 10 miliónov aktívnych predplatiteľov.
apple-music-vs-spotify-2
  • To, čo sa Spotify snažilo dosiahnuť 6 rokov, sa podarilo Apple za pol roka. Finance Times v nedeľu ohlásil, že Apple má 10 miliónov aktívnych predplatiteľov.

Apple Music bola spustená 30. júna, a tým si firma Apple upevnila pozíciu jedného z najväčších distributérov digitálnej hudby. Spotify však naďalej ostáva na priečke číslo jeden s 20 miliónmi platiacich zákazníkov a 75 miliónmi aktívnych používateľov.

V Apple si údajne dali za cieľ 100 miliónov predplatiteľov. Som zvedavý, či sa im tento cieľ podarí niekedy naplniť, sám som sa vrátil od Apple Music k Spotify, hlavne kvôli užívateľskému prostrediu, ktoré mi na Apple Music nevyhovuje.

Seabrook-Apples-Music-Theory-1200

 

Prirodzene Apple začínalo so svojou službou v úplne inej pozícii ako Spotify. Americká spoločnosť mala milióny zákazníkov, ktorí investovali do ich ekosystému a majú k značke citový vzťah. Je zrejmé, že mnohí, ktorí si aplikáciu predplatili tak spravili len kvôli tomu, že sa jedná o službu Apple, takže číslo 10 000 000 vôbec nemusí hovoriť o vyššej kvalite alebo lepšej skúsenosti. V redakcii stále veríme, že Spotify je kvalitou ďaleko pred Apple a aplikáciu od „menšieho“ hráča preferujeme všetci. Nejedná sa len o odbiv ako vybudovali úplne nový typ biznisu, Spotify je jednoducho rozumnejšia voľba.

Aký je tvoj názor? Volíš Apple Music alebo Spotify? Nechaj nám komentár so svojim názorom.

banner

Zdroj: thinkapple.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK