Apple predáva tony iPhonov a iPadov

  • Aj napriek mnohým neprajníkom, ktorí stále hejtujú produkty Applu, ten stále nezastaviteľne rastie. Až tak, že v druhom štvrťroku 2015 láme rekordy predajnosti.
image_1430209666.jpeg
  • Aj napriek mnohým neprajníkom, ktorí stále hejtujú produkty Applu, ten stále nezastaviteľne rastie. Až tak, že v druhom štvrťroku 2015 láme rekordy predajnosti.

V druhom štvrťroku 2015 sa Applu podarilo predať neuveriteľných 61 miliónov iPhonov! V tom istom období minulého roku mal Apple na konte predaných „iba“ 43 miliónov predaných iPhonov, takže sa môže pochváliť približne tretinovým medziročným nárastom. K tejto situácií sa vyjadril aj samotný CEO Applu Tim Cook, ktorý povedal, že „sme svedkami situácie, keď na iPhony prechádza oveľa viac ľudí ako v minulosti“. Apple sa takisto môže pochváliť rekordnými ziskami a tým, že iba v Číne sa mu podarilo zarobiť viac ako v celej Európe. Iba pre porovnanie, v Číne sa jeho zisku vyšplhali až na $160 miliónov, kým v Európe zarobil Apple „iba“ $120 miliónov.

 

 

Kým predaje iPhonov stále nezadržateľne rastú, tak predaj iPadov klesajú. A to aj napriek tomu, že Apple prichádza stále s novými modelmi iPadov. Dôvodom prečo klesajú predaje iPadov môže byť aj fakt, že ľudia si už radšej kúpia väčší iPhone 6 Plus, ktorý takpovediac spája výhody oboch zariadení, iPhonu aj iPadu, alebo na druhej strane za to môže aj celkový trend, ktorý jasne poukazuje na to, že všetko sa postupne presúva na smartphony. Ďalším dôvodom prečo je to mu tak, môže byť veľkosť cyklu, po ktorom používatelia vymieňajú svoje iPady. Ten je oveľa väčší ako pri iPhonoch.

Na záver je treba už len podotknúť, že týchto čísel sa nedotkli ešte čísla predajov spojených s Apple Watch, takže môžeme očakávať, že v skutočnosti Apple zarobil oveľa viac, ako udáva.

 

zdroj: TheNextWeb

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK