Apple stiahol zo svojich stránok iPod!

  • V hlavnom menu stránky spoločnosti Apple už viac nenájdete iPod. Znamená táto zmena koniec éry iPodov alebo sa môžeme iba tešiť na ďalšie veľké odhalenie?
image_1434125175.jpeg
  • V hlavnom menu stránky spoločnosti Apple už viac nenájdete iPod. Znamená táto zmena koniec éry iPodov alebo sa môžeme iba tešiť na ďalšie veľké odhalenie?

 

Zatiaľ čo všetky ostatné produkty Apple zostali na stránke zachované, Ipod už medzi nimi nenájdete. V ponuke sa tak nachádza už iba Mac, Iphone, Ipad a najnovší prírastok Apple Watch. Ipod však nebol zo stránok Applu odstránený úplne. Stále ho tak môžete nájsť v dolnej časti stránky Apple Music alebo v oficiálnom internetovom obchode Applu. IPod bol pre Apple prelomovým zariadením a v prvom štvrťroku 2007 pochádzalo dokonca až 48% všetkých príjmov Applu z predaja iPodov. O tom, že Apple sa chystá s iPodom niečo spraviť sa šepkalo už dlhšie. Dôkazom toho je aj to, že už od roku 2012 sa v štvrťročných správach nenachádzali žiadne zmeny ohľadom iPodov.

 

 

 

Tom Cook sa k situácií vyjadril so slovami: „dôvod prečo sme stiahli iPod z našich stránok je ten, že už sme viac nemohli zabezpečiť potrebné súčiastky na udržanie výroby iPodu.“ Niektoré správy však hovoria o tom, že Apple sa chystá odhaliť koncom roka novinku, ktorá by mala nahradiť súčasný iPod. Spoločnosť dávala všetku svoju doterajšiu energiu do vývoja Macu, Iphonu a Apple Watch, a aj preto je inovácia v produktovom rade iPodov, viac ako očakávaná.

Nechajme sa prekvapiť, čo si Apple pre nás pripraví tento krát. Kým sa to však dozvieme, môžeme špekulovať o tom, či sa Apple nerozhodol iPody úplne odstrániť z dôvodu, aby týmto krokom podporil predaj iPhonov.

 

zdroj: Business Insider

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech