Atentátnik, ktorý postrelil Fica, už má svoju advokátku. Prvé slová po prevzatí prípadu

  • Juraj Cintula už má advokátku
  • Viaceré médiá tvrdili, že ho zastupovať odmietla
  • Advokátka sa exkluzívne vyjadrila pre Startitup
atentat
TASR/Radovan Stoklasa
  • Juraj Cintula už má advokátku
  • Viaceré médiá tvrdili, že ho zastupovať odmietla
  • Advokátka sa exkluzívne vyjadrila pre Startitup

Atentátnik z Handlovej Juraj Cintula, ktorý včera pred tamojším Domom kultúry päťkrát vystrelil a štyrikrát zasiahol predsedu vlády SR Roberta Fica, má už svoju advokátku Martinu Čiernu z Nitry, ktorá bola vygenerovaná ex offo (z úradnej moci, pozn. red.).

Neskôr sa začali šíriť informácie, že Cintulu zastupovať odmietla, to sa však nepotvrdilo.

Prevzala prípad

Pre Startitup povedala: „Áno, prevzala som zastupovanie Juraja Cintulu, bola som vygenerovaná ex offo. Poviem vám len to, že som to prevzala.“

Na našu otázku, či sa už s Jurajom Cintulom stretla a či už si naštudovala jeho prípad, odpovedať odmietla so slovami: „Už sa nebudem k ničomu vyjadrovať.“ Na to, kedy bude doručený návrh na väzobné stíhanie Cintulu, odpovedať nevedela.

Juraj Cintula, atentátnik, je momentálne zadržaný v policajnej cele Národnej kriminálnej agentúry v Nitre. Za tento čim mu hrozí trest odňatia slobody 25 rokov až doživotie.

Čin, ktorý šokoval celé Slovensko 

Atentát na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) šokoval celé Slovensko. Atentátnik v Handlovej na predsedu vlády vypálil niekoľko rán, následne postreleného Roberta Fica previezli vrtuľníkom do Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici. Tam podstúpil premiér niekoľko hodín trvajúcu operáciu. Momentálne je premiér v nemocnici, je stabilizovaný, ale stále je vo vážnom stave. 

Okrem občanov tento čin dostal aj politických predstaviteľov. Startitup zisťoval, aká bola ich prvá reakcia na atentát. „Bol to šok a bola to neuveriteľná informácia, že niečo takéto sa stane na Slovensku, v demokratickej krajine. Môžeme mať rôzne politické názory, ale tieto názory pretaviť do toho, že niekto zbraňou zaútočí na najvyššieho ústavného činiteľa, tak niečo také by sa nemalo diať,“ vyjadril sa pre Startitup líder SaS Branislav Gröhling. 

Rovnako reagoval aj poslanec Marián Čaučík (KDH). Ten bol podľa vlastných slov šokovaný. „Človek si ani nedokázal predstaviť, že taká situácia sa môže stať na Slovensku. Bol som šokovaný a zhrozený a v podstate doteraz tomu človek nemôže uveriť.“ O útoku sa premiérov poradca Eduard Chmelár dozvedel, keď bol účastníkom živého vysielania českej televízie. 

Politická situácia po čine 

„Dúfam, že dôsledky budú také, že sa na Slovensku urobí silná čiara a do budúcna sa budú všetci politickí kolegovia a partneri budú naozaj kontrolovať vo svojich vyjadreniach, že to bude naozaj jediný následok. Toto by sa malo udiať na Slovensku, mala by sa tá situácia upokojiť,“ myslí si exminister školstva a šéf SaS Gröhling.

Líder SaS sa taktiež vyjadril, že by bol veľmi rád, keby „naozaj všetci trošku ubrali plyn a nejakým spôsobom sa ukľudnili“. 

Politici sa exkluzívne pre Startitup v článku taktiež vyjadrili, čo si myslia o postupe bezpečnostných zložiek, ale aj, ako upokojiť napätú situáciu na Slovensku.

Zdroj: Redakcia Startitup 

Najnovšie videá

Trendové videá