Fico je druhý deň v nemocnici: Smrti unikol len o vlások, priblížil Pellegrini

  • Stav Roberta Fica po atentáte a celý prípad sledujeme ONLINE
  • Premiér má už po operácii
  • Posledné informácie z večera hovorili o stabilizovanom stave
Robert Fico atentát lekár
Predseda vlády SR Robert Fico pri prevoze do nemocnice TASR - Radovan Stoklasa
  • Stav Roberta Fica po atentáte a celý prípad sledujeme ONLINE
  • Premiér má už po operácii
  • Posledné informácie z večera hovorili o stabilizovanom stave

V Handlovej na námestí zaútočil atentátnik na premiéra Roberta Fica. Vypálil na neho niekoľko rán. Fica následne previezli vrtuľníkom do Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici, kde ho operovali niekoľko hodín.

Ako sme ťa informovali, strelec mal byť 71-ročný Juraj Cintula, spisovateľ a člen Spolku slovenských spisovateľov z Levíc. Cintula, ktorý je zároveň bývalým pracovníkom súkromnej bezpečnostnej služby, mal zbraň v legálnej držbe.

Cintula mal väzby na kontroverznú polovojenskú skupinu Slovenskí branci, známu svojimi proruskými tendenciami.

Zábery a prvé slová útočníka kolovali po sieti Telegram. „Nesúhlasím s politikou vlády. Sú likvidované masmédiá, prečo je RTVS napádaná? Mazák je prečo vyhodený z funkcie?“ zaznelo na videu.

Video vzniklo pravdepodobne pred výsluchom atentátnika. Má len niekoľko sekúnd a nie je jasné pozadie jeho vzniku ani úniku do médií. Facebooková stránka Hoaxy a podvody hovorí o úniku informácií zo štátnych zložiek.

To, že išlo o atentát, potvrdil minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Ten uviedol, že strelec konal z politických dôvodov a rozhodnutie padlo krátko po prezidentských voľbách. 

„Urobíme všetko preto, aby sme tento ohavný čin vyšetrili,“ uviedol Šutaj Eštok. „Prvotné informácie, ktoré máme, hovoria o jasnej politickej motivácii. Rozhodnutie padlo krátko po prezidentských voľbách. Chcem vyzvať verejnosť, chcem vyzvať vás novinárov, chcem vyzvať všetkých politikov, aby sme prestali šíriť nenávisť,“ uviedol Šutaj Eštok.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) prevzala nad prípadom kontrolu. Premiérov stav a celú situáciu sledujeme online. 

DNEŠNÝ ONLINE ČLÁNOK SME UKONČILI.

18:53 Polícia zadržala  muža, ktorý sa mal vyhrážať poslancovi Richardovi Glückovi (Smer-SD)

Podľa informácií TV JOJ podozrivého zadržali v bratislavskom Ružinove. Popoludní si po neho prišla polícia. Na mieste bol reportér krimi TV JOJ Andrej Zavřel.

Svedok pre televíziu opísal, že do bytovky prišlo približne 10 policajtov, následne z nej vyniesli v putách mladého muža. Naložili ho do auta a odviezli z parkoviska preč. Celá akcia bola rýchla a trvala asi 10 minút.

Podľa ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka polícia aktuálne preveruje 32 podozrivých ľudí, ktorí na sociálnych sieťach schvaľovali stredajší útok. „Vo všetkých prípadoch bude konať Národná kriminálna agentúra, všetci títo ľudia budú zaistení, predvolaní a budú postavení na konfrontáciu so spravodlivosťou a zákonom,“ zdôraznil.

17:45 Poľskému premiérovi sa vyhrážali smrťou

Poľský premiér Donald Tusk vo štvrtok informoval, že po stredajšom atentáte na predsedu slovenskej vlády Roberta Fica dostal vyhrážky smrťou aj on, informuje TASR. Tusk vo štvrtok na sieti X zverejnil ako status vetu: „Včera toho bolo veľa“.

K vyjadreniu Tusk pripojil aj screenshot nenávistného komentára z platformy X s odkazom na útok na predsedu slovenskej vlády:Dnes nám Slováci dali príklad, čo by sa malo urobiť s Donaldom Tuskom, a to ak sa rozhodne zamietnuť výstavbu veľkého letiska v strednom Poľsku. Nejde o jediný príspevok v podobnom duchu. 

Poľský spravodajský web Wp.pl s odvolaním sa na zdroj v tajných službách napísal, že po atentáte na Fica posilnili ochranu Tuska. Hovorca poľského úradu na ochranu verejných činiteľov však toto tvrdenie odmietol komentovať s tým, že aktivity tejto inštitúcie sú dôverné.

„Samozrejme, analyzujeme a vyvodzujeme závery, ale nebudeme o nich hovoriť verejne,“ uviedol poľský minister vnútra Tomasz Siemoniak citovaný webom Wp.pl.

16:35 Kvôli atentátu sa sprísnia bezpečnostné opatrenia počas hokeja

V reakcii na atentát česká polícia sprísňuje bezpečnostné opatrenia na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji, informuje portál TASR. Sprísnenie sa bude týkať najmä Ostravy, kde hrá aj slovenský tím. Spravodajkyni TASR to vo štvrtok potvrdil hovorca Policajného prezídia ČR Jakub Vinčálek. 

Policajný prezident hovoril krátko po útoku o prijímaných opatreniach s riaditeľom Ochrannej služby PČR a počas dňa o téme v širších súvislostiach rokoval v rámci pravidelnej porady prezídia s krajskými riaditeľstvami a ďalšími útvarmi polície.

S informáciami o útoku pracujú od stredy podľa Vinčálka aj velitelia bezpečnostných opatrení v rámci šampionátu v ľadovom hokeji, ktorý sa tento rok odohráva v Prahe a v Ostrave.

„Tu ide predovšetkým o zvýšenú ostražitosť, keďže stále platí, že informácie o tom, že by podobný útok hrozil aj na našom území, nemáme,“ spresnil hovorca. Dodal, že vrcholní českí politici dostali po atentáte školenie o bezpečnosti. 

15:55 Premiéra Roberta Fica ďalšia operácia nečaká 

Riaditeľka banskobystrickej nemocnice Miriam Lapuníková vraví, že premiéra dnes nečaká ďalšia operácia, informuje Denník N. Taktiež nie je aktuálny ani jeho prevoz. Podľa Lapuníkovej bude v pondelok odborné nemocničné konzílium a to môže rozhodnúť o možnom prevoze. Podľa jej vyjadrenia to bude závisieť aj od premiérovho rozhodnutia. Riaditeľka nemocnice dodala, že je pochopiteľné, že by chcel byť blízko domova a blízkych.

Denník N taktiež informuje, že počas včerajšej operácie, ktorú Robert Fico podstúpil, boli do nemocnice povolaní aj odborníci zo stredoslovenského srdcového ústavu.

15:50 Progresívne Slovensko vyzvalo politikov na 100 dní pokoja

„Dohodnime sa, že sa všetci minimálne počas 100 dní zdržíme útokov a krokov, ktoré polarizujú spoločnosť. Zámerne nebudem hovoriť o detailoch, najprv sa o tom chcem rozprávať s partnermi z opozície aj koalície. Ale cítim, že takto to ďalej nejde,“ povedal predseda hnutia Michal Šimečka. Šimečka sa taktiež vyjadril, že PS prijme pozvanie na stretnutie politických lídrov v Prezidentskom paláci.

Predseda hnutia odmietol obviňovanie opozície či médií z útoku na premiéra. Atentát nazval ako barbarským činom, ktorý nijako nesúvisí s protestami, na ktorých sa zúčastnili desaťtisíce mierumilovných občanov. Taktiež povedal, že by mohol spomenúť nenávistné výroky zo strany koaličných politikov, ale nemalo by to teraz zmysel. 

Šimečka v prejave znovu nazval atentát na Roberta Fica „ohavným a barbarským činom“ a útokom na demokraciu. Ocenil spoločné vystúpenie Zuzany Čaputovej a Petra Pellegriniho, pretože podľa neho je najdôležitejšie zastaviť špirálu nenávisti.

15:30 Peter Pellegrini navštívil Roberta Fica v nemocnici 

Peter Pellegrini vystúpil pred novinárov po návšteve premiéra Fica pred Rooseveltovou nemocnicou v Banskej Bystrici.Jeho zdravotný stav je naďalej veľmi vážny. Bolo mi umožnené hovoriť s ním iba niekoľko minút. Robert Fico unikol smrti len o vlások. Stačilo, aby tie strelné rany boli o niekoľko centimetrov na inom mieste a mohli sme tu hovoriť o úplne iných veciach,“ hovorí.

Peter Pellegrini sa s Ficom rozprával iba pár minút, pretože ho doktori požiadali o to, aby šlo len o krátku návštevu. Pellegrini sa taktiež vyjadril, že jeho stav je stále veľmi kritický. Čakajú ho náročné hodiny. 

Podľa Pellegriniho šlo o osobnú debatu o tom, ako sa premiér cíti. Taktiež mu Pellegrini vyjadril za všetkých politikov, že pri ňom stoja a myslia na to, že to zvládne. 

„Poznám ho vyše 20 rokov. Bol veľmi unavený a nebolo možné rozprávať sa s ním o politických témach,“ vyjadril sa v angličtine na tlačovej konferencii pred Rooseveltovou nemocnicou. 

15:11 Viktor Orbán sa vyjadril k atentátu, Maďarsko bude bojovať samo 

„Na predsedu slovenskej vlády spáchal atentát ľavicový aktivista. Robert Fico nebude pracovne aktívny v najdôležitejších mesiacoch. Veríme v jeho uzdravenie, ale dnes zostávame v boji za mier osamotení. Odteraz musíme bojovať sami dvojnásobnou silou. Európske voľby sa stali dôležitejšími ako kedykoľvek predtým. Násilie sa musí skončiť,“ napísal Viktor Orbán na sociálnej sieti, informuje TASR.

Po vlaňajších parlamentných voľbách sa Slovensko vydalo na cestu presadzovania mieru, čo znamenalo pre Maďarsko veľkú pomoc. Atentátom na predsedu vlády SR Roberta Fica však bol tento proces pozastavený a Maďarsko zostalo v snahách o mier osamotené. Upozornil na to vo štvrtok na sociálnej sieti maďarský premiér Viktor Orbán. 

15:05 Smer-SD i Hlas-SD utlmia svoje aktivity v kampani do eurovolieb

Obidve strany v najbližšom období utlmia svoje aktivity v rámci kampane k voľbám do Európskeho parlamentu (EP), informuje TASR. Uviedli to zástupcovia oboch strán, teda podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák a minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok.

„Určite príde k prehodnoteniu intenzity kampane, ale nemyslím si, že by sme zmenili politiku, ktorú sme presadzovali a ktorá je založená na priamej diskusii s občanmi,“ informoval na tlačovej konferencii Kaliňák.

Šutaj Eštok rovnako potvrdil utlmenie kampaňových aktivít v Hlase-SD. „Je to aj výzva za Hlas-SD, aby sme na určité obdobie s tou kampaňou prestali, aby sme sa prestali konfrontovať,“ povedal. Priznal, že jedným z dôvodov utlmenia kampane je aj to, že poslanec NR SR Branislav Becík bol obeťou vyhrážok. Becík je totiž aj lídrom kandidátky Hlasu-SD v eurovoľbách. 

14:44 SNS vyzýva na vypnutie anonymných diskusií, chce ich zakázať aj legislatívne

Strana SNS vyzýva médiá, aby v najbližšom období vypli na jednotlivých portáloch všetky anonymné diskusie. Zákaz anonymných diskusií chce strana navrhnúť aj legislatívne. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Zuzana Škopcová.

„SNS v najbližšom období prinesie legislatívu, kde budú zakázané všetky anonymné diskusie. V tomto období je však nutné urobiť všetky kroky, aby napätie v spoločnosti nebolo eskalované,“ skonštatovala hovorkyňa.

Ľudia, ktorí v online priestore páchajú trestný čin, musia podľa SNS niesť svoju zodpovednosť. Z priebehu jednotlivých diskusií je podľa strany zrejmé, že nevraživosť sa vracia do spoločnosti a je potrebné urobiť všetko pre to, aby v online priestore neboli páchané trestné činy. Vyzývajú tiež na zastavenie zneužívania osobných fotografií či osobných útokov v online priestore.

14:30 Predsedovi NSK B. Becíkovi sa vyhrážajú zastrelením, podal trestné oznámenie, informuje TASR 

Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Branislav Becík (Hlas-SD) podal trestné oznámenie na polícii. Dôvodom sú vyhrážky zastrelením. Informáciu o vyhrážaní sa Becíkovi a podaní trestného oznámenia pre TASR potvrdila hovorkyňa NSK Silvia Zeumerová.

„Z dôvodu prebiehajúceho vyšetrovania orgánov činných v trestnom konaní sa k situácii nemôžeme bližšie vyjadrovať,“ podotkla Zeumerová. Predseda NSK Branislav Becík je zároveň poslancom Národnej rady SR a lídrom kandidátky strany Hlas-SD do eurovolieb.

14:09 Premiér komunikuje obmedzene, tvrdí minister Kaliňák 

Premiér má len obmedzenú možnosť komunikovať a podľa slov ministra Kaliňáka sa ho snažia nezaťažovať informáciami. „Až narazíme na problém, keď nám v tom bude brániť zákon, ústava, tak sa zariadime,“ priblížil minister Kaliňák na briefingu.

13:45 Šutaj Eštok nepripúšťa zlyhanie bezpečnostných zložiek

„Nepripúšťam, že sme v niečom mohli zlyhať. Nie som k svojej stoličke prilepený, ale odmietam, aby ste toto zneužívali ku zmene politického naratívu. Ja som v tých chvíľach bol na mieste, všetky zložky robili, čo mali. Všetko sa prešetruje. Nebudem sa vyhovárať na to, v akom stave sme Policajný zbor zdedili. Neznížim sa na úroveň ľudí, ktorí tú políciu chvíľku manažovali,“ uviedol minister vnútra na brífingu.

13:30 Na brífingu vystúpil aj minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, pripomenul, že na prípad bolo uvalené informačné embargo

„Polícia pracuje len s jednou verziou útoku,“ potvrdil. Dodal, že pokus o atentát bol politicky motivovaný. „Podozrivý nie je členom žiadnej radikalizovanej politickej skupiny, ani pravicovej, ani ľavicovej,“ informoval Šutaj Eštok.

Uviedol tiež, že polícia eviduje už 32 rôznych prípadov, v ktorých používatelia sociálnych sietí schvaľovali trestný čin. „Vo všetkých prípadoch bude konať NAKA. Všetci títo ľudia budú zaistení, predvolaní a postavení na konfrontáciu so spravodlivosťou a zákonom,“ vyhlásil minister vnútra. Ubezpečil, že polícia bude preverovať aj vyhrážky poslancom, novinárom a iným rizikovým skupinám.

Bezpečnostná situácia a bezpečnostné opatrenia na výjazdovom rokovaní v Handlovej boli podľa ministra Šutaja Eštoka na maximálnej možnej úrovni. Prísnejšie opatrenia prijali len na rokovaní slovenskej a ukrajinskej vlády v Michalovciach.

13:19 Ficov zdravotný stav naďalej ostáva vážny, uviedol Robert Kaliňák na brífingu

Členovia lekárskeho tímu Rooseveltovej nemocnice podávajú extrémne výkony, aby jeho stav stabilizovali a postupovali v pozitívnej prognóze. Nemôžem zatiaľ bohužiaľ konštatovať, že vyhrávame, pretože rozsah zranení, ktoré boli spôsobené štyrmi strelnými ranami je natoľko rozsiahly, že odpoveď organizmu bude ešte veľmi náročná, informoval minister obrany.

Dodal, že premiér zatiaľ nie je mimo ohrozenia života. Potvrdil, že o jeho zdravotnom stave budú pravidelne informovať. „Vášne, ktoré v posledných mesiacoch musíme utíšiť,“ povedal Kaliňák. „Možno tak, ako ťažké zranenie Roberta Fica spôsobí, že sa bude mnohé veci učiť znova, tak aj naša demokracia sa bude musieť znovu učiť chodiť,“ dodal následne.

Svojich kolegov a médiá poprosil, aby konštatovali iba fakty. Upozornil na extrémne množstvo hoaxov, ktoré sa v posledných hodinách vynorili. „Všetky informácie, ktoré budeme môcť zverejniť, zverejníme,“ prisľúbil vicepremiér.

12:45 Brífing po mimoriadnom zasadnutí bezpečnostnej rady SR

12:00 Literárny klub sa dištancoval od útoku na premiéra

Literárny klub Dúha v Leviciach sa ostro dištancoval od Juraja Cintulu, ktorý bol jeho členom a je zodpovedný za pokus o atentát na premiéra Roberta Fica. Klub vo svojom stanovisku označil čin za „brutálny“ a okamžite zrušil strelcovo členstvo.

Klub zdôraznil svoju apolitickosť a humanitné hodnoty, pričom odsúdil akékoľvek politicky motivované násilie. Cintula sa od roku 2019 nezúčastňoval na aktivitách klubu a jeho konanie nemá súvis s ich činnosťou.

11:30 Zuzana Čaputová a Peter Pellegrini spoločne vyzvali spoločnosť k zmierneniu

„Vystupujeme spolu, lebo chceme vyslať signál porozumenia v tejto napätej situácii. Sme politici, ktorí majú zhodu v tom, čo je pre spoločnosť najdôležitejšie. A to je upokojenie situácie,“ povedala prezidentka Zuzana Čaputová.

Peter Pellegrini apeloval na všetky politické strany, aby pozastavili predvolebnú kampaň pre blížiace sa voľby do Európskeho parlamentu. Zároveň vyjadril nádej, že žiadny z politikov nebude využívať situáciu na získanie „politických bodov“.

Spoločne pozvú do Prezidentského paláca lídrov všetkých parlamentných politických strán. Cieľom je upokojiť situáciu a odmietnuť násilie.

10:56 Doktorom sa malo podariť zastaviť Ficovo krvácanie

Podľa informácií denníka Pravda sa podarilo premiérovi zastaviť krvácanie do brucha. Mala by ho však čakať operácia bedrového kĺbu. Predseda vlády užíva tabletky na riedenie krvi, ktoré by mohli situáciu skomplikovať.

10:45 Prezidentka Zuzana Čaputová bude mať dnes spoločné vyhlásenie so svojím nástupcom

Súčasná prezidentka Zuzana Čaputová a budúci prezident Peter Pellegrini informovali o spoločnom vyhlásení. Je naplánované na 11:30.

10:25 Atentátnikovi hrozí vysoký trest

Jurajovi Cintulovi za úkladnú vraždu z pomsty na chránenej osobe v štádiu pokusu hrozí trest od 25 rokov až po doživotie. Polícia ho z tohto činu obvinila vo štvrtok ráno, 16. mája, informuje portál tvnoviny.sk.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa STARTITUP (@startitup_sk)

9:14 Muž, ktorý strieľal na Fica, proti jeho vláde už protestoval

Atentátnik Juraj Cintula bol politicky aktívny ešte pred útokom na predsedu vlády, informuje portál tvnoviny.sk. Zúčastnil sa aj stretnutia kabinetu Roberta Fica v Dolnej Krupej.

Dňa 24. apríla spolu s malou skupinou protestujúcich skandovali heslá ako „Nech žije Ukrajina“, „Zradcovia“ a „Dosť bolo Fica“. Mali so sebou aj transparenty na podporu RTVS.

9:00 Čo znamenajú správy o stave Roberta Fica?

Médiá momentálne prinášajú zmiešané správy o zdravotnom stave premiéra, čo vedie k chaosu. Jeden zdroj uvádza, že jeho stav je „stabilizovaný“, zatiaľ čo iný tvrdí, že je v ohrození života. Tieto informácie však nie sú protirečivé, ale opisujú stav pacienta z rôznych uhlov pohľadu, vysvetľuje na sociálnej sieti analytik a bývalý generálny riaditeľ Inštitútu zdravotnej politiky Martin Smatana.

Stabilizácia znamená, že životné funkcie sú aktuálne pod kontrolou a nie sú bezprostredne ohrozené. Napriek tomu môže byť pacient stále v kritickom stave a jeho život môže byť ohrozený v dôsledku závažnosti strelného poranenia.

Nakoľko mal p. premiér niekoľkohodinovú operáciu, je zrejmé, že strelné poranenie bolo vážne. Po operácii môže byť jeho stav stabilizovaný, ale ešte niekoľko dní môže byť v ohrození života, a to kvôli rozsahu poranenia, komplikáciám, pridruženým ochoreniam, veku a mnohým iným faktorom, o ktorých ako verejnosť, pochopiteľne, nevieme,doplnil Smatana.

8:46 Premiér strávil na operačnej sále 5 hodín

Stav premiéra Roberta Fica  je po operácii stabilizovaný, ale naďalej je vážny. Informoval o tom vicepremiér Robert Kaliňák spolu so zástupcami Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici.

Zástupkyňa nemocnice doplnila, že premiéra operovali päť hodín dva operačné tímy. Hospitalizovaný je na oddelení ARO. Kaliňák poďakoval všetkým zdravotníkom v nemocnici. „Stav je naďalej veľmi vážny práve pre komplikovanosť zranení, ale všetci chceme veriť, že sa nám podarí tú situáciu zvládnuť,“ dodal.

7:55 Štátny tajomník Filip Kuffa tvrdí, že Fico je v stabilizovanom stave

Uviedol to na svojom profile na sociálnej sieti.

7:50 Doobeda zasadne bezpečnostná rada

Dnes o 11:00 zasadne bezpečnostná rada štátu, rokovať má aj vláda. Informoval o tom Úrad vlády SR.

7:45 Na atentát na premiéra zareagoval aj Slovenský zväz ľadového hokeja

„Slovenský zväz ľadového hokeja odsudzuje útok na predsedu vlády Slovenskej republiky Roberta Fica a tým aj na demokraciu v našej krajine. Pánovi premiérovi praje celý tím skoré uzdravenie a veľa síl. V náročných zápasoch budeme hrdo reprezentovať našu krajinu na prebiehajúcich majstrovstvách sveta, veríme že aj on zabojuje a vyhrá svoj zápas v tejto ťažkej situácii,“ uviedol SZĽH v oficiálnom stanovisku.

7:35 Fica môže zastúpiť vicepremiér, príkaz však musí dať on

Ako informuje Denník N, v čase premiérovej pracovnej neschopnosti ho podľa kompetenčného zákona môže zastúpiť jeden z vicepremiérov krajiny. Tými sú v súčasnosti minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD), ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD), podpredseda pre plán obnovy Peter Kmec (Hlas-SD) a minister životného prostredia Tomáš Taraba (SNS).

Nateraz nie je jasné, kto zraneného predsedu vlády zastúpi a ako dlho bude trvať jeho zotavenie z incidentu. Najpravdepodobnejšou možnosťou je však zrejme práve šéf rezortu obrany Robert Kaliňák, ktorý je dlhodobo považovaný v strane za číslo dva.

vláda SR
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Kompetenčný zákon hovorí o tom, že rozsah právomocí a zastupujúceho človeka vyberie sám premiér. Nespomína však, čo robiť v situácii, keď je predseda vlády neschopný toto poverenie udeliť. Na Slovensku ešte nenastala situácia, počas ktorej by sa takýto problém musel riešiť.

Najbližšie k dnešnému stavu má dvojtýždňové obdobie po Ficovej operácii srdca v roku 2016. Vtedy poveril vedením vlády práve Kaliňáka a aj vtedajšieho podpredsedu vlády Petra Pellegriniho.

7:25 Fico leží druhý deň v nemocnici, ohrozenie života nie je vylúčené

Roberta Fica operovali niekoľko hodín do neskorej noci v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici, kam ho vrtuľníkom previezli z handlovskej nemocnice. Podľa informácií portálu Aktuality.sk, ktoré zverejnili neskoro večer, je premiér už po operácii a jeho stav je stabilizovaný.

Ako napísal Denník N, je už dokonca aj pri vedomí. Podľa informácií portálu tvnoviny.sk, ktoré im poskytol dôveryhodný zdroj z nemocnice, však má byť premiér aj naďalej v ohrození života.

Ako sme ťa informovali, na premiéra vystrelil atentátnik celkom päťkrát. Premiér utrpel tri strelné poranenia – dve na ruke a jedno na bruchu.

O Ficovom stave prehovoril aj minister životného prostredia SR Tomáš Taraba. Pre portál BBC skonštatoval, že verí, že premiér Robert Fico „prežije“ a že už nie je v ohrození života.

„Bol ťažko zranený – jedna guľka prešla do žalúdka a druhá zasiahla kĺb –, okamžite ho previezli do nemocnice a potom na operáciu,“ hovoril Taraba.

Zdroje: Archív SIU, Pluska, Denník N, tvnoviny.sk, Pravda, TV JOJ

Najnovšie videá

Trendové videá