AKTUÁLNE: Slovensko nakúpi milióny antigénových testov, do Vianoc musia vystačiť na dve celoplošné testovania

  • Slovensko plánuje nákup až 11 miliónov kusov antigénových testov
  • Sulíkov plán boja proti pandémii má stále šancu, myslí si Matovič
2november2020_Vlada_SR_27738462
TASR/Martin Baumann
  • Slovensko plánuje nákup až 11 miliónov kusov antigénových testov
  • Sulíkov plán boja proti pandémii má stále šancu, myslí si Matovič

Vláda má v pláne nakúpiť okolo 7 až 11 miliónov kusov antigénových testov. Uviedol to premiér Igor matovič na tlačovom brífingu. Počet testov by mal podľa premiéra vystačiť na dve kolá celoplošného testovania celého Slovenska. Detaily o tom, či sa bude opäť testovať na celom Slovensku alebo len v najzamorenejších regiónoch, neuviedol.

Zároveň pripustil, že aj keď si Richard Sulík nesplnil domácu úlohu a neodovzdal vlastný návrh na postup v boji proti koronavírusu včas, môže ho predostrieť odborníkom. „Ak Richard príde s plánom tam, kde má prísť, tak dobre. Ak mu to schváli pandemická komisia, konzílium odborníkov a krízový štáb, tak celé Slovensko pôjde podľa Richardovho plánu,“ povedal matovič s tým, že nemieni akceptovať návrhy z Facebooku napísané z dovolenky.

🔴Premiér Igor Matovič po rokovaní vlády

Posted by OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti on Wednesday, November 18, 2020

Na súčasnom postupe totiž stovky ľudí odpracovali stovky hodín a premiérovi sa nepáči, že príde človek, ktorý na konzíliu ani nesedel s tým, že to vie lepšie. „My nie sme hračkárstvo. Bavíme sa o životoch a zdraví ľudí. Ak si niekto myslí, že má lepší plán, ako stovka ľudí na komisii, konzíliu a krízovom štábe, tak prosím Ale nemôže to byť o tom, že ja som lietadlo a ostatní sú sprostí,“ dodal Matovič. Kým by s riešením čakal na Sulíka, mohli by zomrieť desiatky či stovky ľudí.

Poznamenal však, že Sulíkov plán je preňho už irelevantný. „Môže ho ponúknuť Mongolsku, ak budú mať záujem,“ dodal.

Premiér sa vyjadril aj k utorňajším protestom. „Včera sa tam mohlo okolo 3 000 ľudí nakaziť. Ak aj jedno percento z nich zomrie, je to 30 ľudí. A plus nakazia ďalších. Oni si potom musia spytovať svedomie, že takýmto spôsobom obetovali život svojej starkej, alebo niekoho s onkologickým ochorením,“ dodal premiér.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech