Austrália porazila Koronavirus! Ľudia to považujú za malý zázrak

  • Austrália v posledných dvoch dňoch nezaznamenala žiadne nové prípady koronavirusu
  • Hranice vnútri svetadielu by mali byť do Vianoc otvorené
  • Krajina za pomalé šírenie pandémie sčasti vďačí aj teplejšej klíme a blížiacemu sa letu
35098324-8901889-image-a-59_1604206961559 (1)
Austrálčania sa tešia z uvoľnenia opatrení v krajine., dailymail.co.uk
  • Austrália v posledných dvoch dňoch nezaznamenala žiadne nové prípady koronavirusu
  • Hranice vnútri svetadielu by mali byť do Vianoc otvorené
  • Krajina za pomalé šírenie pandémie sčasti vďačí aj teplejšej klíme a blížiacemu sa letu

Zatiaľ čo na Slovensku bojujeme proti koronavirusu lockdownom a celonárodným testovaním, v Austrálii začínajú zmierňovať opatrenia. Úspešne zastavili šírenie pandémie a na celom svetadiely sa včera ani dnes neobjavil jediný nový prípad. Také niečo sa naposledy stalo pred piatimi mesiacmi. Minister zdravotníctva Greg Hunt verí, že do Vianoc budú schopní otvoriť všetky vnútorné hranice a vytvoriť jednu veľkú národnú bublinu.

Minister Hunt poďakoval zdravotníckemu personálu za ich neúnavný boj proti pandémii a občanom za dodržiavanie opatrení, vďaka čomu budú mať uvoľnené Vianoce.  

Hranice vrámci Austrálskeho svetadielu sa otvárajú

„Ak to takto vydrží, nízke čísla nových prípadov budú skvelým argumentom pre znovuotvorenie hraníc vnútri Austrálskeho svetadielu,“ uviedol minister. „Sme na dobrej ceste k splneniu premiérovho cieľa. Hranice vrámci našej krajiny by mali byť do Vianoc otvorené.“

K uvoľňovaniu opatrení došlo už tento týždeň. Tasmánia otvorila hranice, Západná Austrália tiež začala pomaly púšťať ľudí a Queensland expandoval počet otvorených hraničných priechodov. Do úplného otvorenia krajiny síce stále ďaleko, hrozba ďalšieho lockdownu nateraz pominula.

Matovič: Do príchodu vakcíny budeme nosiť rúška vo vnútri, vonku a nebudeme mať hromadné podujatia. Ideme do ťažkej zimy

Čomu Austrália vďačí za spomalenie šírenia pandémie koronavirusu?

Austrália má, tak ako iné krajiny, problém úplne zastaviť šírenie tohto ochorenia. Bojuje obmedzeniami, lockdownami, testovaním a karanténou. Nekonali sa žiadne špeciálne protiopatrenia, ktoré by sme nevyskúšali aj my na Slovensku a je dosť možné, že koronavirus sa tam šíri pomalšie vďaka teplej klíme.

Ani u nás sme cez leto nemali veľa prípadov. Austrália je na južnej hemisfére a leto im začína v decembri. Za posledné dva mesiace sa teploty významne zvýšili a je to vidieť aj na grafe. Zatiaľ čo počas nášho leta denne zaznamenávali stovky prípadov, v septembri čísla rapídne klesli.

Teplota v Sydney dnes podľa Googlu dosahuje sedemnásť stupňov Celzia, zajtra to bude dvadsať. V decembri sa Austrálčania môžu tešiť na tropické tridsiatky a určite budú mať krásne a slobodné Vianoce. Podľa grafu od WHO by ďalšia vlna pandémie v Austrálii mohla prísť až vo februári.

Zdroje: dailymail.co.uk, who.int, google.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá