Austrálii pomáhajú svetové celebrity. Dokopy už darovali viac ako 25 miliónov dolárov

  • Nekontrolovateľné austrálske požiare sa nedarí uhasiť
  • Reagujú známi aj neznámi a pomáha doslova celý svet
  • Sociálnymi sieťami sa šíri staré známe ale trošku pozmenené #prayForAustralia či #donateForAustralia
celebrity
TASR/AP
  • Nekontrolovateľné austrálske požiare sa nedarí uhasiť
  • Reagujú známi aj neznámi a pomáha doslova celý svet
  • Sociálnymi sieťami sa šíri staré známe ale trošku pozmenené #prayForAustralia či #donateForAustralia

Nedávno sme priniesli informáciu o tom, akým spôsobom môžeš pomôcť Austrálii postihnutej ničivými požiarmi. Pomáha však celý svet a aj svetovo známe mená, píše o tom britský denník The Guadian.

Poslednou medializovanou celebritou, ktorá na pomoc austrálskym uhoreným oblastiam prispela, je austrálsko-americká herečka Nicole Kidman.

Tá spolu s manželom Keith Urbanom prispeli dobrovoľníckym záchranárskym hasičom sumou pol milióna amerických dolárov, informuje portál news.com s tým, že k prísľubu finančnej pomoci Austrálii sa pridala aj známa herečka Selena Gomez.

Nadácia austrálskej komičky Celeste Barber, ktorú založila práve z dôvodu požiarov vo svojej krajine, prijala za tri dni na konto neuveriteľných 25 miliónov dolárov, informuje o tom portál new.com.

Som absolútne zdrvená požiarom v Austrálii. Modlím sa za všetkých zasiahnutých. Ja som sa rozhodla darovať peniaze, a budem rada, ak to urobíte aj vy,“ nabáda mladá herečka svojich fanúšikov na sociálnej sieti.

K známym menám sa pridala aj speváčka Pink. Tá prispela, rovnako ako Nicole Kidman s manželom sumou 500-tisíc dolárov.

Som úplne hotová, keď vidím, čo sa práve teraz deje v Austrálii a čo spôsobujú strašné lesné požiare,“ napísala Pink svojej obrovskej fanúšikovskej základni na Twitteri. Populárnu speváčku sleduje totiž na tejto sociálnej sieti viac ako 32-miliónov ľudí.

Sľubujem, že zašlem 500.0000 dolárov priamo miestnym hasičským zborom, ktoré v miestach požiaru tak tvrdo bojujú,“ dodala 40-ročná trojnásobná držiteľka Grammy.

Herečka Naomi Watts zverejnila pred štyrmi dňami na Instagrame video zo svojej poslednej návštevy austrálskej pláže Byron Bay.

Toto bol môj posledný predvečer v Byrone v štáte Nový Južný Wales v Austrálii. Ak chcete získať predstavu o tom, ako krásne znejú voľne žijúce austrálskej zvieratá, zvýšte hlasitosť. Požiare boli skutočne hrozné. Je to skutočne znepokojujúce. Toľko voľne žijúcich živočíchov už umrelo. A čaká nás ešte niekoľko letných týždňov. Myslím na tých, ktorí stratili milovaných a svoje domovy. Veľký hold vzdávam odvážnym hasičom, ktorí sa počas prázdnin doslova nezastavili. Modlím sa za dážď pre všetky zvieratá, rastliny a pôdu,“ napísala na sociálnej sieti Watts.

To, že Austrália a s ňou aj celý svet trpia, podotkla aj Kim Kardashian. Na svojom Twitteri okrem emotikonu zlomeného srdiečka a planéty Zem napísala aj to, že klimatická zmena sa skutočne deje. Oslovila tak svoju viac ako 32-miliónovú fanúšikovskú základňu.

Stanovisko zaujal aj Russel Crowe, ktorý sa zo svojich pocitov obsažne vypísal na Instagrame.

Ako sú na tom Slováci?

Známa značka uashmama, ktorá sa venuje šitiu tašiek ekologickým spôsobom, myslí na budúcnosť našej planéty nielen pri šití svojich produktov, ale aj v čase austrálskej krízy. Pomôcť môžeš spolu s dievčatami. Ak si do utorka, 7.januára kúpiš batoh od uashmamy, 5 % z utŕženej sumy poputuje práve na pomoc Austrálii.

View this post on Instagram

Aj keď stále mnohí lyžujeme a “užívame” si posledné voľné dni, nemôžeme nevidieť tú hrôzu a trápenie. Austrália je v plameňoch a klimatická zmena nie je žiadny hoax. V tomto momente zhorela plocha väčšia ako Slovensko a vyše 500 000 000 zvierat uhorelo. Človek si to ani len nevie predstaviť, však? 😩 Úprimne, sme bezradné. Organizácii @wireswildliferescue sme práve odoslali finančnú čiastku ako pomoc od nás. Rozhodli sme sa, že každých 5% z vašich objednávok do 7.1., tejto organizácii odosielame taktiež. Ak chcete pomôcť aj vy, a možno práve nemáte v pláne nakupovať, v stories vám zdieľame linky s organizáciami, ktoré to naozaj potrebujú. Ďakujeme. #pomahajme #climatechangeisreal #prayforaustralia

A post shared by UASHMAMA Slovakia & Czech Rep. (@uashmama_sk_cz) on

Okrem nich pomáhajp aj ďalší zo sveta kreatívy a módy. Stylistka Barbora Yurkovič, ktorá stojí za stylingom prezidentky Zuzany Čaputovej, ale aj bývalej prvej dámy Martiny Kiskovej, je známa svojím udrateľným spôsobom života, čo pretavuje aj do svojej práce. Preto intenzívne zdieľa príspevky kolegýň, ktoré vytvárajú hodnotné odevy na pomoc požiarom v Austrálii.

Jednou zo šikovným žien aj mladá dizajnérka, ktorá tvorí pod značkou Tero Abaffy. Zakúpením jej kengura printu, prispeješ na dobrú vec sumou 20 eur.

zdroj: Tero Abaffy/IG

 

Zdroje: nzherald.co.nz, news.com.au, ČTK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech