Autopilot Modelu S zabránil nehode. Tesle mokrá vozovka nevadí

  • Odkedy Tesla vypustila softvérovú aktualizáciu pre Modely S, autopilotom sa hemží internet. Neiktorí testujú, niektorí sa nechajú previesť Amerikou, niektorí robia jednoducho blbosti a sú aj takí, ktorých autopilot zachránil!
image_1446209004.jpeg
  • Odkedy Tesla vypustila softvérovú aktualizáciu pre Modely S, autopilotom sa hemží internet. Neiktorí testujú, niektorí sa nechajú previesť Amerikou, niektorí robia jednoducho blbosti a sú aj takí, ktorých autopilot zachránil!

 

Toto super video, ktoré je snáď lepšie ako ľubovoľná reklama na Teslu sa podarilo zachytiť v Seattli. Jon Hall je svojmu Modelu S P85D zrejme veľmi vďačný. V stredu nahral na internet video, ktoré sa ihneď dostalo do médií a obletelo YouTube. Na videu je vidieť, ako ho autopilot zachránil pred jednoznačnou nehodou, ktorú by zapríčinil oproti idúci vodič. Ten sa rozhodol, že prednosť dávať nemusí a jednoducho si to sekol vľavo. Na Jonove šťastie ho však senzory automobilu zachytili a Tesla stihla zastaviť.  

 

Jon Hall a jeho snúbenica – prvý deň s Teslou

 

Na prvý pohľad sa ti táto situácia možno nezdá strašne nebezpečná, podľa Jona to však jednoznačne sranda nebola „Tesne predtým som nastavil autopilota na rýchlosť okolo 70 km/h. Sledoval som premávku na svojej pravej strane a zrazu som zacítil silné brzdenie. Keby som sledoval premávku, možno by som to ubrzdil, ale auto to spravilo za mňa a práve to je na ňom to úžasné. Nikto nečaká, že mu nedajú oproti idúci vodiči prednosť. Nikto, okrem Tesly., píše Hull v príspevku na Reddit. „Ak by niekoho zaujímalo, prečo video nemá zvukovú stopu, dôvod je jednoduchý. V čase príhody som viezol v aute Uber zákazníka a štát Washington prísne zakazuje nahrávanie konverzácií v takýchto situáciách.“

 

Rýchlosť akou auto zareagovalo je podľa mňa neskutočná. A to sme len v začiatkoch. Čo tu bude o pár rokov… Musím však poznamenať, že takýto kúsok dokážu – pravdepodobne aj moderné autá s adaptívnym tempomatom a senzormi, ktoré snímajú priestor pred vozidlom. Tie mu totiž tiež kontrolujú jazdné pruhy a voľný priestor, dokonca aj cyklistov. Keď auto v jazdnej dráhe nasníma objekt jednoducho pribrzdí alebo zastaví. Nejedná sa teda o úplnú exkluzivitu Tesly, ale pozrel by som si, ako by v situácii zareagovali iné autá :)…

 

Zdroj: GeekWire.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech