Becherovka s Interezom za jeden deň dostali na udalosť 7-tisíc ľudí

  • Becherovka organizuje každoročne v 5 najväčších mestách Slovenska event
  • Ľudí láka do zaujímavých a príjemných záhradných priestorov
  • A Interez dostalo za úlohu o nich v krátkom čase zvýšiť povedomie
  • Na distribuovanie kampane mali len jeden deň
becherovcicka
Becher Garden Party
  • Becherovka organizuje každoročne v 5 najväčších mestách Slovenska event
  • Ľudí láka do zaujímavých a príjemných záhradných priestorov
  • A Interez dostalo za úlohu o nich v krátkom čase zvýšiť povedomie
  • Na distribuovanie kampane mali len jeden deň

Ako sme sa k tomu postavili? Naša základná kreatíva sa skladala z troch výstupov:

Viral post na Instagrame

Keďže našou hlavnou cieľovou skupinou na Instagrame sú mladí ľudia, rozhodli sme sa o jednoduchý viral post, kde mali označiť niekoho, s kým chodia na párty najradšej. Klasickú označovačku sme podporili peknými a atmosferickými fotkami z predchádzajúcich Garden parties a v popisku sme predstavili Becher Garden Party.

Ak nevieš, čo robiť napríklad tento víkend, @becherovkaslovensko organizuje v Bratislave (3. augusta) a Trnave (4. augusta) Becher Garen Party 🙂 V príjemných záhradných priestoroch vám zahrá DJ Beyuz, Yanko Král či Puding Pani Elvisovej, ktorých vystúpenia si môžete vychutnať s Betonom či Becherovka punčom v ruke. Vstup i drinky sú pritom úplne zadarmo! 😎V Banskej Bystrici ich následne nájdeš 17. augusta, v Žiline 18. augusta a v Košiciach 1. septembra. Nazdravie 🍹 #pisrozumom #interezsk #becherovka #bechergardenparty #ad #slovensko #slovak #slovakia #bratislava #zilina #trnava #nabskabystrica #kosice #instasvk #insta_svk #instaslovak #ig_slovakia #igerssk #igerssvk #slovakboy #slovakgirl #igczech #igercz

A post shared by interezsk (@interezsk) on

Jednoduchý príspevok mal na Instagrame bez akéhokoľvek boostu viac ako 3-tisíc lajkov, viac ako 500 ľudí, tento post komentovalo a 191 ľudí priamo kliklo na profil @becherovkaslovensko s cieľom zistiť o tomto evente viac. Okrem tisíciek interakcií z jediného postu bez akéhokoľvek rozpočtu na boost sa tento príspevok dostal k viac ako 70-tisíc ľuďom.

Stories s preklikom na udalosť

Druhú kreatívu sme opäť riešili cez Instagram @interezsk, tentokrát sme využili Instagram príbehy. Pri kampani sme sa opreli o koncept záhradných párty v domnení, že len málo ľudí niekedy taký druh párty zažilo. Práve preto sme vytvorili dva príbehy. V prvom príbehu sme sa ľudí pýtali, či už niekedy zažili garden párty.

Zistili sme, že takmer 70% ľudí (hlasovalo 11-tisíc ľudí) ešte nikdy podobný druh akcie nezažili na vlastnej koži. Naše očakávanie sa naplnilo a tak sme po publikovaní druhého príbehu už iba zlízli smotanu.

Druhý príbeh, ktorý ľuďom ukázal, že podobný event na Slovensku organizuje Becherovka, získal viac ako 5-tisíc akcií. Viac ako 4 400 ľudí sa z príbehu prekliklo na udalosť a viac ako 500 ľudí navštívilo Instagram profil Bechcerovky. Príbeh si bez akéhokoľvek boostu pozrelo 43-tisíc ľudí a každý 13-ty človek, ktorý si tento príbeh pozrel, sa zaujímal o túto udalosť.

Článok

Keďže bol článok publikovaný v strede leta, ľudia si už klasické letné aktivity vyskúšali. My sme im ale v článku vybrali 5 netradičných aktivít, ktoré môžu toto leto absolvovať. Tým sme sa vyhli bežným klišé aktivitám ako turistika či kúpanie sa. Jednou z aktivít bola aj Becher Garden Párty, o ktorej sme sa zmienili v druhom bode.


Článok dosiahol 7-tisíc videní ale hlavné bolo že: 80% ľudí si prečítalo odsek, kde sa písalo o Becher charden Parties. V odseku sme promovali eventy v jednotlivých mestách Slovenska, aby si každý čitateľ našiel event najbližšie k jeho mestu. Zo 7-tisíc ľudí, ktorí si prečítalo článok, sa viac ako 11% prekliklo na udalosť v Bratislava, viac ako 4% ľudí na udalosť v Trnave, takmer 6% ľudí sa zaujímalo o udalosť v Banskej Bystrici, 7% ľudí sa prekliklo na párty v Žiline a o párty v Košiciach sa zaujímalo a prekliklo na udalosť viac ako 8% ľudí. To znamená, že viac ako 36% ľudí, ktorí si článok prečítali, sa reálne o danú udalosť zaujímali.

Za jeden jediný deň sa nám podarilo formou tejto jednoduchej kampane osloviť viac ako 130-tisíc ľudí, na posty ľudia reagovali tisíckami interakcií a priamo o event formou prekliku na udalosť alebo na profil Bechcerovky sme dostali 7-tisíc ľudí. To všetko sa nám podarilo za jeden deň a len vďaka trom výstupom.

Ak chceš aj ty, aby sme ti vytvorili virálnu kampaň, ktorá osloví tisícky ľudí, kontaktuj nás na [email protected]

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech