Benefičný koncert Úsmev ako dar vnáša do životov detí z detských domovov pocit spolupatričnosti

  • Úsmev ako dar je najstarší benefičný koncert na Slovensku, už neuveriteľných 37 rokov sa stará o osamelé deti, aby mohli bezpečne vyrastať v rodinách, ideálne v tých vlastných
Úsmev ako dar
  • Úsmev ako dar je najstarší benefičný koncert na Slovensku, už neuveriteľných 37 rokov sa stará o osamelé deti, aby mohli bezpečne vyrastať v rodinách, ideálne v tých vlastných

Oblátky s medom, krájanie jabĺčok, hádzanie orechov do kúta – počas najkrajších sviatkov v roku sú zvyky v každom regióne Slovenska trochu iné. Deti z detských domovov však spája jeden. Spoločne si sadajú k televíznym obrazovkám, aby si pri ozdobených stromčekoch pozreli vystúpenia obľúbených spevákov, hudobných skupín či moderátorov, ktoré im ako špeciálny darček pravidelne prináša organizácia Úsmev ako dar.

zdroj: Úsmev ako dar

Prostredníctvom Vianočného benefičného koncertu sa snaží Úsmev ako dar vniesť do životov detí z detských domovov, ale i krízových centier a náhradných rodín hlavne pocit spolupatričnosti. ,,Pre nás je koncert nielen pomyselnou, ale doslova čerešničkou na torte, ktorou uzatvárame rok. Navyše jeho vysielanie práve v najkrajší deň v roku nám umožňuje už desaťročia šíriť myšlienku o tom, aké je dôležité, aby deti vyrastali s pocitom bezpečia a v kruhu príbuzných či blízkych osôb,“ hovorí Kristína Móriová, koordinátorka projektov Úsmevu ako dar.

zdroj: Úsmev ako dar

Koncert si naživo v bratislavskej Inchebe pozrelo zhruba 1000 detí. ,,Je to pre nich sviatok. Výlet s kamarátmi do hlavného mesta, príležitosť odfotiť so svojim obľúbeným umelcom a zaspievať s ním. Keďže na koncert chodia naše deti za odmenu, vedia, že sa musia snažiť a neberú to ako samozrejmosť.“

Na koncerte Emma Drobná, Ego aj Cimbal Brothers

Vianočný benefičný koncert je v období adventu výnimočnou udalosťou aj pre známe osobnosti. ,,Jedna múdra veta hovorí, že človek sa šťastným stáva vtedy, ak urobí šťastným niekoho druhého. Rád som prijal pozvanie vystúpiť pre detičky z detských domovov. Viem, že ich život nie je jednoduchý a idylický. Ak však aspoň nachvíľu vyčaríme na ich tvárach úsmev a radosť, potom budeme šťastní aj my,“ spresnil muzikant Ondrej Kandráč.

O javisko sa podelil napríklad s Emmou Drobnou, Karmen Pal Baláž, Dominikou Mirgovou, Dennyiah, Lukášom Adamcom, Egom, Majselfom, Štefanom Štecom, Cimbal Brothers či Laci Strikeom. O dobrú náladu na koncerte sa postarajú aj moderátori Katka Brychtová, Iveta Malachovská, Karin Majtánová, Martin Nikodým, Adela Vinczeová, Barbora Rakovská, Bruno Ciberej, Roman Pomajbo, Dano Dangl.

Pomôcť môže každý a nielen na Vianoce

Úsmev ako dar môžete podporiť aj vy tým, že si pozriete Vianočný benefičný koncert na Štedrý deň na Jednotke o 11:50 hod., ale aj zaslaním esemesky v tvare DMS USMEV na číslo 877. Cena jednej DMS je 2 eurá. Výťažok zo zbierky poputuje na rozvojové a vzdelávacie aktivity pre deti v detských domovoch, náhradných a ohrozených rodín.

Priateľov Úsmevákov potešila Cena Milana Rúfusa

V rámci koncertu združenie zvykne vyzdvihnúť osobnosti a umelcov, ktorým osud ľudí v núdzi nie je ľahostajný. Tento rok si Cenu Milana Rúfusa odniesli Iveta Malachovská a agentúra Respect APP. Moderátorku toto gesto zaskočilo a neskrývala dojatie.

,,Zobralo ma to, lebo som vôbec nečakala, že by som práve ja mohla dostať toto ocenenie, nebola som na to pripravená. Veľmi si ho vážim, pretože my sme síce na obraze, ale často robíme prácu, ktorú iní ľudia nevidia a ani my o tom ani nezvykneme hovoriť. Ja som šťastná, ak môžem pomáhať a možno pomáham aj tým, že mám krásnu rodinu a som inšpiráciou aj pre ľudí, ktorí vyrástli v detských domovoch. A hľadajú partnera, s ktorým by si takú mohli založiť. Som hrdá na to, že patrím k Úsmevákom,“ povedala dojatá Iveta Malachovská.

,,Vždy nás teší, ak sa spojí náplň našej práce s pomocou ľuďom. Sme radi, že pomáhame tým, čo vieme robiť, a že energia a schopnosti, ktoré do toho spolu s Úsmevom ako dar vkladáme prináša dlhodobo dobré výsledky a najmä úsmev na tvári pre tých, ktorým osud žiaľ nedoprial toľko šťastia a príležitostí ako ostatným ľuďom,“ dodala Yolka Udičová z Respect APP.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech