Bezobalový obchod U Vážky sa rozrástol a svojim zákazníkom ponúka niekoľko noviniek

  • Bezobalový obchodík vo Fresh Markete má ekologickú myšlienku a smerovanie
  • Prvú prevádzku otvorili v januári tohto roku a stále inovujú
  • 8.augusta svoju predajňu rozšírili
Facebook U Vážky
  • Bezobalový obchodík vo Fresh Markete má ekologickú myšlienku a smerovanie
  • Prvú prevádzku otvorili v januári tohto roku a stále inovujú
  • 8.augusta svoju predajňu rozšírili

O tom, na akom princípe fungujú U Vážky, sme sa už pozreli v marci. Dnes sa môžeš vo Fresh markete zamerať aj na nový sortiment a nakupovať už aj nové značky. Hoci sa bezobalový obchod so svojim konceptom nijak nezmenil, rozrástla sa jeho predajná plocha.

Nový priestor dostala kozmetika aj drogéria

Komfort vášho nakupovania je pre nás prvoradý. Na základe vašej spätnej väzby sme sa rozhodli predajňu rozšíriť a vytvoriť vzdušnejší priestor pre pohodlnejší nákup. Rozšírenie nám umožnilo zaradiť i pár zaujímavých noviniek v sortimente a vytvoriť zónu na miešanie vašich vlastných zmesí,“ píše sa na sociálnej sieti predajne, ktorá svoje rozšírenie avizovala dávnejšie.

View this post on Instagram

Opäť pokračujeme v predstavovaní „obyčajných“ ľudí so správnymi hodnotami, pretože záleží na každom jednom z vás ❤️ Dnes to bude Martinka Kelčíková, ktorá k nám chodí aj s celou rodinkou a vždy si dáva záležať na zložení produktov, ktoré si u nás kupuje. Veľmi si obľúbila našu Granolu z dediny. Vraj tá chuť a kombinácia orechov, hrozienok a jabĺk je neskutočná a je úplne super len tak na maškrtenie k počítaču ☺️ A teda niečo o tej chutnej granole, jej zloženie hovorí za všetko: BIO ovsené bezlepkové vločky, BIO ciroková múka, kokosový tuk, hrozienka, lieskové orechy, BIO pohánkové vločky, ryžový sirup, datľový sirup, sušené jablká, mande, škorica. #uvazky #vazimesi #zdravoachutne #nasizakaznici #ecology #zerowaste #ekologicky

A post shared by U Vážky (@uvazky) on

Na otvorení spolupracovali s organizáciou Zero Waste Slovakia. Zapojiť si sa tu mohol do workshopu, kde ti Petra Slezáková z iniciatívy za ekologickejší a bezobalovejší život pomohla s nákupom, a poskytla inštruktáž k recyklácii a triedeniu odpadu.

Čistiace prostriedky, kozmetiku a oleje mali stále, teraz však dostali viac priestoru a krajšiu podobu. Sú priehľadne rozložené, všetko má štábnu kultúru a poriadok a pri malom pultíku v prednej časti prevádzku nájdeš novú váhu a predavača, ktorý ti ochotne poradí, vyrieši tvoju prípadnú dilemu s vlastnou nádobou, do ktorej si výrobok plánuješ načapovať a dodá ti všetky potrebné informácie ohľadom jeho používania.

O predajcoch U Vážky je známe to, že sú školení, správne zanietení a milí a ochotne ti poskytnú nezávislé informácie. Z detergentov tam nájdeš pracie prášky, plákadlo, bielidlo, odstraňovač škvŕn, pracie mydlá, gél do umývačky riadu, prostriedky na ručné umývanie riadu, prípravky na čistenie toalety aj podlahy a pridali aj čistiaci piesok.

Najviac sa predáva ocot a sóda bikarbóna. Lebo povedzme si úprimne, s tým poupratuješ úžasne,“ prezradila Zuzana Cseriova z bezobalovej predajne U vážky.

View this post on Instagram

Ostřikovače stříkají! 🚘🚿 • Víte, že v ČR je registrováno přes 5,5 milionu aut a velká většina z nich spotřebuje 1 až 5 litrů směsi do ostřikovače za měsíc? Miliony litrů chemikálií tak tečou z našich aut na silnice a odtud dál do půdy a podzemních vod… 💦 Jako ekologickou alternativu nabízíme jednoduchý recept na letní směs do ostřikovače: Smíchejte 1 díl Univerzálního čističe s pomerančovou silicí a 6 dílů vody. Nalijte do nádržky ostřikovače. A vaše auto může být na prázdniny o trochu zelenější. 💚 … Univerzální čistič seženete ve svém oblíbeném obchodě nebo na našem e-shopu: http://bit.ly/Univerzalni_cistic_Tierra #vedomevolby #tvoritzmenukterouchcemevidetvesvete #slouzimedusisveta #tierraverde

A post shared by tierraverde.sro (@tierraverde.cz.sk) on

 

Tierra Verde hrá u Vážky zatiaľ prím. V rozšírenej časti predajne nájdeš však aj novinky. Ďalšou je talianska Biolu, opäť ide prirodzene o 100% rozložiteľnú drogériu. Títo eko-taliani majú pekný etický podtext – predajom svojej kozmetiky podporujú čistenie morí a oceánov za záchranu podmorského sveta. Určité percento zo zisku potom venujú na takúto ušľachtilú vec. Používajú prírodné zložky z vlastnej „kuchyne“ a určite oceníš aj príjemný dotyk Toskánskeho vidieka v podobe esenciálnych, úžitkových a telových olejov.

Na čo sú U Vážky špeciálne hrdí, je slovenský výrobca Pán Bach. Okrem krásneho dizajnu nádob sa môžu pýšiť aj skvelými hodnoteniami a percentami z obľúbenosti a predaja. Sú oveľa drahší.

My sme sa ich pýtali, akým spôsobom máme zákazníkom túto cenu odôvodniť. Sú teda 100% rozložiteľné a čisto prírodné. Sú to jediné čistiace prostriedky, ktoré obsahujú unikátne povrchové aktívne látky, ktore obsahuju čisto prírodné esencie v takej kombinácii a množstve, že zaručujú dokonalý antiseptický a antibakteriálny účinok,“ hovorí pre našu redakciu Cseriová z U Vážky.

Rozšírenie predajne si pochvaľujú aj zákazníci

Mnohí zákazníci za rozšírený a objemnejší sortiment predajni U Vážky vďačia. Okrem toho, že ide o absolútny bratislavský lovebrand, všetko, čo robia, robia so zreteľom na zákazníka. V prvom rade sa snažia uľahčiť bezobalový život všetkým, ktorí sa touto cestou rozhodli ísť. A v prvom rade im ukázať, že zmena k lepšiemu nemusí bezpodmienečne znamenať zrieknutie sa pohodlného života. Práve naopak. Mnohí – a už nielen Bratislavčania – považujú nákup v predajni U Vážky za malý sviatok.

Majitelia majú zo zákona povinnosť ti ponúknuť nádobu vhodnú na drogériu a kozmetiku. Tieto nádoby nesmú byť zameniteľné s nádobami na potraviny. Ak si čokoľvek prinesieš a nie si si istý hygienou, po ruke máš sterilizátor, ktorý sterilizuje ozónom a nano časticami striebra. Tak si dáš v okamihu všetko do poriadku.Všetky fľaše nájdeš za rohom – v novej časti predajne.

Kozmetiku si tu kúpiš tiež, ponúkajú sortiment na váhu alebo balený v ekologickom obale. Na predaj čapovanej kozmetiky sa vzťahujú prísne hygienické kritériá. Aby nedochádzalo ku kontaminácii produktu a miešaniu šarží, výrobky sa nikdy neprelievajú, nedolievajú, ale mení sa cela nádoba kus za kus priamo s výrobcom. Preto kozmetické výrobky na váhu nájdeš v rôznorodých nádobách, typických pre jednotlivých výrobcov.

Teraz začíname čapovať dokonca aj ústne vody. Budú od značky EcoHeart. Majú ešte lepšie, vylepšené a medicínske zloženie,“ dodáva Z. Cseriová.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech