Bicykel s rekoredne dlhým dojazdom

  • Ak hľadáš elektrický bicykel, pričom jedinou prioritou je dojazd, tu je odpoveď.
dsc_0149
  • Ak hľadáš elektrický bicykel, pričom jedinou prioritou je dojazd, tu je odpoveď.

Spoločnosť Rimac dala svetu jeden z najvýkonnejších elektrických super športiakov – Rimac Concept One. Teraz prichádza s ďalším zaujímavým projektom, Greyp Bikes, ktorý má tiež ambície radiť sa medzi špičku vo svojom segmente.

Tento elektrický bicykel hneď na prvý pohľad zaujme svojim prevedením s výrazným trupom, v ktorom sa ukrýva veľa z jeho mágie. Model G12S je vybavený batériou, ktorá spotrebuje na jedno nabitie 1,5 kWh, úplne dobitie trvá 80 minút a maximálku má na úrovni 70 km/h. Za to dostaneš až 120 km dojazdu. O niečo pomalší model G12H ponúka dokonca maximálny deklarovaný dojazd 240 km. S tým sa už naozaj dá ísť do lesa, ale čo viac, zvládne to pravdepodobne aj cestu späť.

foto: Greyp Bikes

Na prvý pohľad je tiež jasné, že patrí medzi odolnejšie stroje. Celoodpružená konštrukcia dáva možnosť užiť si jazdu v nie práve najideálnejších podmienkach. Dolu kopcom to väčšinou ide ľahko a hore kopcom už teraz vlastne tiež. Navyše aj pohodlne, a bez zbytočných obáv o dojazd k elektrickej zásuvke. Nabíjanie trvá 80 minút Je treba zároveň uviesť, že podľa platnej legislatívy každý bike, ktorý dosahuje rýchlosť viac ako 25km/h, je už podľa zákona považovaný za malý elektrický moped. Preto bude dobré zistiť si vopred, čo bude obnášať jeho prihlasovanie.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Greyp Bikes

foto: Greyp Bikes

Spomínaný dojazd otvára nový spôsob cyklo turistiky, dáva jej zaujímavý rozmer. Kľudne môžme ísť bez obáv na celodennú cyklotúru napríklad z Banskej Bystrice do Bratislavy a späť, bez obavy, či to … odsedíme? Pre ľudí, ktorí sa radi celé dni túlajú, ako stvorené. Významným faktorom určite bude pre mnohých ľudí jeho cena. Prevedenie je naozaj špičkové, ako sa dá od Rimac projektu čakať. Ak to myslíš vážne, priprav sa na sumu okolo 9000 dolárov (cca 8100eur).

Zdroj: Greyp Bikes, zdroj titulnej fotografie: Greyp Bikes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech