Bill Gates opúšťa vedenie svojej spoločnosti Microsoft, chce sa venovať charite

  • Bill Gates vo vedení spoločnosti Microsoft končí, naďalej však bude jej poradcom
  • Vo svojej hlavnej činnosti chce druhý najbohatší človek na svete venovať viac času filantropii a charite
befunky-collage-30-1090x610
TASR
  • Bill Gates vo vedení spoločnosti Microsoft končí, naďalej však bude jej poradcom
  • Vo svojej hlavnej činnosti chce druhý najbohatší človek na svete venovať viac času filantropii a charite

Druhý najbohatší muž planéty Bill Gates opúšťa svoje miesto v predstavenstve spoločnosti Microsoft. Tá zo oznámila v piatok vo svojej správe. Gates založil Microsoft v roku 1975 spolu s Paulom Allenom.

Ten v roku 2018 zomrel. Bill bude naďalej pôsobiť ako technologický poradca generálneho riaditeľa Satya Nadella a ďalších lídrov v spoločnosti.

„Bolo mi nesmierne cťou a privilégiom, keď som v priebehu rokov mohla s Billom spolupracovať a učiť sa. Bill založil našu spoločnosť s vierou v demokratizačnú silu softvéru a s nadšením riešiť najnaliehavejšie výzvy spoločnosti,“ hovorí Microsoft CEO Satya Nadella.

Dôvod jeho odchodu by mali byť filantropické priority vrátane globálneho zdravia, rozvoja, vzdelávania a jeho rastúca angažovanosť v riešení zmeny klímy.

Bill Gates sa pravidelne na svojom blogu venuje charite, vzdelávaniu o zdraví a spolu so svojou manželkou Melindou založili charitatívnu organizáciu Melinda Gates Foundation.

„V mene našich akcionárov a predstavenstva chcem vyjadriť svoje hlboké uznanie Billovi za všetky jeho príspevky spoločnosti Microsoft. Ako člen predstavenstva nás vyzval, aby sme rozmýšľali vo veľkom a potom mysleli ešte viac,“ hovorí John W. Thompson, člen predstavenstva v Microsoft.

Boj s koronavírusom

Bill Gates a jeho nadácia čoskoro ponúkne testovaciu súpravu, ktorá ti umožní otestovať sa na koronavírus aj v pohodlí domova.

Scott Dowell, zodpovedný za tento program v nadácii Billa a Melindy Gatesovej tvrdí, že jeho cieľom je spracovať tisíce testov denne. „Je toho veľa, čo máme urobiť, ale máme šancu zvrátiť vlnu epidémie,“ hovorí Dowell pre The Seattle Times.

Čítaj viac >> Bill Gates chce stopnúť vlnu epidémie. Predstaví domáci test na koronavírus

Testovacie balíčky by sa mali najskôr objaviť v oblasti Seattle, ktorá je v rámci USA momentálne zasiahnutá koronavírusom najmasívnejšie.

„Jednou z najdôležitejších vecí je identifikácia ľudí, ktorí sú nosičmi vírusu, aby sa mohli izolovať a liečiť a následná identifikácia ich kontaktov s karanténou,“ dodáva Dowell.

Boj s palmovým olejom

Súkromný investičný fond Energy Ventures vedený Billom Gatesom b mal investovať zhruba 20 miliónov dolárov do newyorskej začínajúcej firmy C16 Biosciences, ktorá pracuje na výrobe udržateľnej alternatívy palmového oleja. Informuje o tom ČTK.

Firma vznikla pred tromi rokmi. Využíva kvasinky k premene potravinového odpadu a vedľajších priemyselných produktov na syntetický palmový olej, ktorý podľa nej môže nahradiť klasický rastlinný olej.

Investíciu chce spoločnosť použiť na rozšírenie tímu a technológie. C16 je jedným z rastúceho počtu tzv. startupov pracujúcich na vývoji alternatív k niektorým produktom.

zdroj: TASR

Boj za vakcináciu

Často hovorím o tom, aké zázračné sú vakcíny.“  Takto sa začína najnovšie video Billa Gatesa, v ktorom hovorí o potrebe vakcinácie ľudí. Podľa neho zachránili milióny ľudí po celom svete. Zároveň vo videu opisuje, ako vakcíny fungujú.

Gates označuje za fenomenálne, ako dokážu vakcíny prepojiť ľudský imunitný systém. Následne druhý najbohatší muž planéty rozpráva o princípe, akým pomáha aplikácia vakcíny ľudskému telu a ako sa následne správa pri jeho ochrane.

Čítaj viac >> Bill Gates propaguje očkovanie a vysvetľuje, prečo je vakcinácia zázrak

„Pokiaľ budeš správne zaočkovaný, môžeš sa vyhnúť niekoľkým chorobám. A to je dôvod, prečo vzniklo Gavy,“ hovorí Gates vo svojom videoblogu.

Vakcináciu argumentuje zníženou úmrtnosťou detí, keď v roku 1990 bola na úrovni 9 percent a dnes sú to 4 percentá. „K zníženiu úmrtnosti prispeli vakcíny od Gavy,“ tvrdí Gates.

Zdroje: PR, News, ČTK, SITA, Forbes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech