Bill Gates predviedol skrytý talent a zablahoželal k Buffettovej 90-tke geniálnym spôsobom

  • Gates vo videu zverejnenom na svojom twitterovom účete upiekol Buffettovi tortu s jeho podobizňou
  • Miliardári sa priatelia už takmer 30 rokov, Gates ich priateľstvo opísal ako plné „múdrosti a smiechu“
  • Spoločne založili iniciatívu the Giving Pledge
Buffett Gates
TASR/AP, Nati Harnik
  • Gates vo videu zverejnenom na svojom twitterovom účete upiekol Buffettovi tortu s jeho podobizňou
  • Miliardári sa priatelia už takmer 30 rokov, Gates ich priateľstvo opísal ako plné „múdrosti a smiechu“
  • Spoločne založili iniciatívu the Giving Pledge

Spoluzakladateľ Microsoftu Bill Gates si pripomenul okrúhle narodeniny miliardára Warrena Buffetta nezvyčajným spôsobom, upiekol mu tortu s jeho podobizňou. „Veštec z Omahy,“ ako zvyknú Buffeta prezývať, oslávil v nedeľu okrúhlu 90-tku.

Gates zverejnil šesťdesiat sekundové video, na ktorom pripravuje tortu na svojom Twitterovom účte. Príspevok je upravený tak, že môže pripomínať kuchársku šou Marthy Stewart alebo Giadi De Laurentiis. V pozadí hrá hudba od Randyho Newmana „You Got a Friend“. Na konci videa popraje Gates Buffetovi šťastné narodeniny.

Spoluzakladateľ Microsoftu použil pri ozdobe torty sušienky Oreo, a nie náhodou. Vo všeobecnosti je známe, že „veštec z Omahy“ ich obľubuje.

„Jedna vec, ktorá bola prekvapujúca, čo som sa dozvedel o Warrenovi, je, že v podstate je to, čo mal rád, keď mal šesť rokov,“ napísal Gates vo svojom blogu o priateľových stravovacích nárokoch.

„Pamätám si na jeden z prvých prípadov, keď bol na návšteve v našom dome a otvoril si balíček Oreo na raňajky. Naše deti okamžite požadovali, aby dostali nejaké tiež. Môže byť zlým príkladom pre mladých ľudí, ale je to diéta, ktorá mu akosi funguje,“ dodal Gates.

Gates a Buffett spolu založili iniciatívu The Giving Pledge

Priateľstvo dvoch miliardárov sa začalo v roku 1991. Gates bol spočiatku skeptický, nevedel si predstaviť, čo by mohli mať spoločné. „Na prvý pohľad sa môžeme s Warrenom zdať ako neschopní súladu. Som technologický šprt. On je investor, ktorý nepoužíva e-mail. V skutočnosti som nikdy nečakal, že sa s ním budem priateliť,“ napísal spoluzakladateľ Microsoftu.

Buffett ho ale na prvom stretnutí prekvapil, keď sa začal pýtať na softwarový biznis a na schopnosť malých firiem, ako bol vtedy Microsoft, konkurovať veľkej spoločnosti IBM. „Bol vtipný, ale najviac na mňa zapôsobilo, ako jasne myslel. Zrodilo sa vtedy hlboké priateľstvo rovno z nášho prvého rozhovoru,“ dodal Gates.

Gates opísal priateľstvo ako roky plné „múdrosti a smiechu.“

zdroj: TASR/AP, Nati Harnik

Spoločne sa obaja miliardári a Gatesova žena Mellisa rozhodli pomáhať aj tým, ktorí to najviac potrebujú. Vo svojej iniciatíve the Giving Pledge, ktorú založili v roku 2010, sa rozhodli postupne rozdať väčšinu svojho majetku. „Cieľom iniciatívy Giving Pledge je v priebehu času pomôcť posunúť spoločenské normy filantropie medzi najbohatších ľudí na svete a inšpirovať ľudí k tomu, aby dávali viac, darovali skôr a múdrejšími spôsobmi,“ uvádza sa na webovej stránke iniciatívy.

Do projektu sa zapojili mnohí miliardári ako zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg, bývala žena Jeffa Bezosa Mackenzie, riaditeľ Space X a Tesly Elon Musk alebo mediálny magnát a politik Michael Bloomberg.

Zdroje: Gates Notes, the Giving Pledge

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech