Bill Gates prišiel s dobrými správami ohľadom pandémie. Prezradil, kedy očakáva rapídne zlepšenie situácie

  • Miliardár uviedol dve jednoduché riešenia, ktoré nám pomôžu zničiť pandémiu
  • Myslí si, že kľúčová je vakcinácia a využívanie piluliek proti koronavírusu
pjimage - 2022-01-14T095638.410
Instagram/@billgates Unsplash/Mufid Majnun
  • Miliardár uviedol dve jednoduché riešenia, ktoré nám pomôžu zničiť pandémiu
  • Myslí si, že kľúčová je vakcinácia a využívanie piluliek proti koronavírusu

Každý sa pýta, kedy konečne skončí pandémia, na takmer nikto nepozná odpoveď. Výnimkou je miliardár a podnikateľ Bill Gates, ktorý má v hlave víziu, ktorá dokazuje, že pandémia by sa mohla stať zvládnuteľnou do leta.

Ako informuje portál CNBC, Gatesova stratégia je pomerne jednoduchá. Miliardár totiž radí, aby svet pokračoval v očkovaní, no zároveň využíval dostupné antivírusové lieky určené na prevenciu vážnych ochorení, ktoré môžu viesť až k smrti. 

Hoci si miliardár uvedomuje, že ukončenie pandémie neznamená odstránenie koronavírusu, myslí si, že počty nakazených vieme ovplyvniť. Zároveň dodal, že do konca roka 2022 vieme zabezpečiť, aby boli čísla minimálne.

Keďže je pokrok vo vakcínach a liekoch viditeľný, Gates si myslí, že dosiahnutie cieľa je realistické. Ako uvádza americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb, v Spojených štátoch je v súčasnosti zaočkovaných 69 % obyvateľov. Podľa Our World in Data je zaočkovanosť na Slovensku na úrovni 50,56 %. 

Výskumná spoločnosť Our World in Data zároveň poukazuje na skutočnosť, že v krajinách s nízkymi príjmami je prístup k vakcínam obmedzený a dopyt po nich je nízky. Podľa dát v týchto krajinách dostalo aspoň jednu dávku vakcíny iba 4,7 % ľudí. 

S možným riešením prišla aj Svetová zdravotnícka organizácia, podľa ktorej by bol proti pandémii mohlo podporiť vzdelávanie v oblasti dezinformácií. Práve tento spôsob by mohol zvýšiť zaočkovanosť v niektorých častiach sveta. 

Zdroje: CNBC, CDC, Our World in Data, WHO

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie