Bill Gates sa mal zúčastniť na celoplošnom testovaní v Handlovej. Polícia to vyvrátila a vysmiala hoaxerov

  • Celoplošné testovanie spustilo vlnu konšpirácií na internete
  • Najnovšie, sa mal prísť pozrieť na Slovensko aj obľúbený cieľ konšpirátorov miliardár Bill Gates
  • Polícia SR na sociálnej sieti ďakuje ľudom, zato že neveria podobným hoaxom
Gates
TASR/ Lukáš Grinaj
  • Celoplošné testovanie spustilo vlnu konšpirácií na internete
  • Najnovšie, sa mal prísť pozrieť na Slovensko aj obľúbený cieľ konšpirátorov miliardár Bill Gates
  • Polícia SR na sociálnej sieti ďakuje ľudom, zato že neveria podobným hoaxom

Celoplošné testovanie ešte pred svojim spustením vyvolalo vlnu konšpiračných teórií a hoaxov. „Fantázia tvorcov a šíriteľov dezinformácií nepozná hranice. Počas druhej vlny pandémie ich počet rapídne vzrástol oproti jarnej prvej vlne, keď zostali zaskočení aj samotní konšpirátori,“ píše v príspevku Polície SR na stránke Hoaxy a podvody.

Konšpirátori vtedy tvrdili, že testovaním sa dá poškodiť mozog, že SMSkou sa dá objednať na plošné testovanie alebo, že celoplošné testovanie má slúžiť na zavedenie nanočipov do mozgu. Polícia vtedy upozornila na status, ktorý spájal celoplošné testovanie so sieťou 5G. Podľa statusu má byť Slovensko testovacou krajinou toho, ako nové nanočipy na ľuďoch fungujú. Po aktivácii 5G siete údajne pre nedostatky technológie zomrú tisíce ľudí, ktorých plánujú politici v súlade s Novým svetovým poriadkom (konšpiračná teória) nahradiť moslimským obyvateľstvom.

Poškodenie mozgu testovaním alebo očipovanie. Testovanie ešte ani nezačalo a už sa sociálnymi sieťami šíria hoaxy

Bill Gates ako pozorovateľ

Najnovšie, sa mal prísť pozrieť na Slovensko aj obľúbený cieľ konšpirátorov miliardár Bill Gates, ktorý mal celoplošné testovanie sledovať ako tajný pozorovateľ.

„Áno, môžeme potvrdiť informácie o tom, že sa Bill Gates dnes zúčastnil plošného testovania v Handlovej ako pozorovateľ tajného plánu očipovania Slovákov 5G mikročipmi. Pri konfrontácii s príslušníkmi Policajného zboru na otázku, prečo nemá rúško odpovedal lámanou slovenčinou: “Lebo your opatrenia sú zero,” napísala Polícia SR na svojom facebookovom konte zameranom odhaľovanie podvodov a hoaxov.

Polícia uviedla, že chcela potešiť konšpirátorov, ktorí sú sklamaní  z veľkého záujmu ľudí o celoplošné testovanie.

„A ďakujeme, že neveríte takýmto hoaxom, ktoré sa na internete šíria v nekonečnom množstve. Je veľmi ľahké napísať do očí bijúcu hlúposť, pridať akýkoľvek obrázok a tajné odhalenie je na svete..“ dodala Polícia SR.

Informácie aj fotografiu spoluzakladateľa Microsoftu polícia prebrala so súhlasom autora pôvodného príspevku, ktorý mal odhaliť sprisahanie Gatesa. Na fotografii čaká Bill Gates v rade ľudí. Jeden z používateľov sociálnej siete v komentári poukázal, že ide o fotografiu miliardára čakajúceho v rade na hamburger.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech