Bitcoin vstupuje do novej fázy: „To, čo sa považovalo za historické maximum, bude minimum,“ prezradil expert

  • Hodnota najstaršej kryptomeny dosiahla nové maximum
  • Odborník nám prezradil, ako to využiť vo svoj prospech
Fumbi
Ilustračné foto, Fumbi, Freepik
  • Hodnota najstaršej kryptomeny dosiahla nové maximum
  • Odborník nám prezradil, ako to využiť vo svoj prospech

Hodnota Bitcoinu, najstaršej a zároveň najvýznamnejšej kryptomeny na trhu, dosiahla nedávno nové historické maximum. Informácie z analytického webu Coinmarketcap ukazujú, že v utorok popoludní stredoeurópskeho času prekonal svoje predchádzajúce maximum z 10. novembra 2021, keď jeho cena vystúpila na takmer 69 000 USD (približne 63 618 eur) za kus. Tieto údaje poskytla TASR na základe správy od agentúr Reuters a DPA.

Bitcoin začal intenzívne rásť v závere minulého roka, pričom od začiatku tohto roka si kryptomena voči americkému doláru pripísala približne 50 %. V spomínaný utorok sa cena tejto digitálnej meny nakrátko vyšplhala až na 69 202 USD za kus.

Najvýraznejšie zvýšenie hodnoty nastalo v posledných týždňoch, kedy došlo k masívnemu prílevu investícií do bitcoinových fondov obchodovaných v USA. Schválenie spotových bitcoinových fondov na začiatku tohto roka v Spojených štátoch vytvorilo príležitosť pre príchod nových veľkých investorov a spustilo vlnu záujmu, ktorá pripomína predchádzajúce rekordné hodnoty dosiahnuté v roku 2021.

Ďalšia fáza rastu

Zatiaľ čo mnohí Bitcoin zatracovali, Juraj Forgács, odborník na kryptomeny a zakladateľ startupu Fumbi Network, úspech tejto kryptomeny predpovedal už dávno.

„Očakávali sme, že po schválení bitcoinových ETF s prichádzajúcim halvingom zrejme dôjde k nejakému malému poklesu, ktorý bude trvať dni až týždne, a následne sa už prejaví prítok kapitálu, ktorý prichádza cez nové fondy a tie majú obrovské objemy obchodovania v miliardách denne.“

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: TASR, Juraj Forgács

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá