Bizarná obhajoba: Som z rodu samson slavien a nepodlieham slovenskému právnemu poriadku, hájil sa antirúškar zo supermarketu

  • Antirúškar Matej T. tvrdí, že je z rodu samson slavien
  • Nepodlieha vraj slovenskému právnemu poriadku, ale ani medzinárodnému obchodnému a trestnému právu
  • Na vyšetrovateľov podáva trestné oznámenie
Zásah polície v piešťanskom supermarkete
Facebook/Jojo Hronkovič
  • Antirúškar Matej T. tvrdí, že je z rodu samson slavien
  • Nepodlieha vraj slovenskému právnemu poriadku, ale ani medzinárodnému obchodnému a trestnému právu
  • Na vyšetrovateľov podáva trestné oznámenie

Polícia zasahovala 4. novembra v supermarkete v Piešťanoch, v ktorom si skupina osôb odmietala nasadiť respirátory. Internetom sa šírilo video, kde bolo vidieť, o aké osoby ide. 

Privolané hliadky podľa trnavskej policajnej hovorkyne Zlatice Antalovej opakovane členov tejto skupiny vyzývali, aby si prekryli horné dýchacie cesty alebo aby obchod opustili a umožnili tak ostatným zákazníkom v pokoji dokončiť svoj nákup. Došlo k fyzického konfliktu, pri ktorom museli policajti použiť donucovacie prostriedky.

Vo videu bolo vidieť aj bývalého vojaka, Mateja T., ktorého vzal Okresný súd Piešťany do väzby, avšak o niekoľko dní toto rozhodnutie krajský súd zrušil a Matej išiel na slobodu.

Ako informuje SME, bývalý vojak sudcovi, ktorý rozhodoval o väzbe, okrem iného tvrdil, že nepodlieha právnemu poriadku. Tvrdil, že patrí do rodu samson slavien, a teda nepodlieha slovenskému právnemu poriadku. 

„Týmto vám oznamujem, že ja XXXXX (Matej T.) z rodu samson slavien som v zmysle Deklarácie ‚Deklaration as a living person from Cestui Que Vie trust‘ – ktorú som 4. júla 2021 predložil Medzinárodnému trestnému súdu v Haagu – živá ľudská bytosť, ktorá nepodlieha nielen slovenskému právnemu poriadku, ale ani medzinárodnému obchodnému a trestnému právu,“ cituje vojaka spomínaný denník. 

Matej T. dokonca podáva na vyšetrovateľov, prokurátorov a samotných policajtov trestné oznámenie. 

Zdroje: SME, SIU

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie