Biznismen v Bratislave potrebuje auto. Áno alebo nie?

  • Isté obdobie si mnohí kúpili čo najprestížnejšie auto, často aj za peniaze, ktoré reálne nemali. Dnes predsudok, na základe ktorého posudzujeme ľudí podľa auta ustupuje. Našťastie.
bratislava
  • Isté obdobie si mnohí kúpili čo najprestížnejšie auto, často aj za peniaze, ktoré reálne nemali. Dnes predsudok, na základe ktorého posudzujeme ľudí podľa auta ustupuje. Našťastie.

Išlo o to ukázať sa. A áno, aj to vnímanie ľudí bolo trochu iné. Ak za tebou prišiel biznismen v poriadnom aute, skôr si s takýmto človekom chcel spolupracovať. Dnes to našťastie mnohí už takto nevnímajú a pozerajú sa pri ľuďoch na úplne iné kvality.

Je to tak, Slováci dozrievajú a postupne sa stávame lepším národom. Čoraz častejšie sa objavujú ľudia, ktorým prehnane nezáleží na vymyslenom imidži a myslia aj na prírodu a bohatšie hodnoty.

Potrebuje teda dnes biznismen v Bratislave auto?

10-1-2012dbc03

foto: engadget.com

Na jednej strane stále áno, na druhej strane nie.

Všetci vieme, aká dokáže byť doprava po Bratislave komplikovaná. A úprimne, ak by som nebýval v centre, ale v niektorej z okrajových častí, asi by som s autom neváhal ani sekundu. Absencia metra je najväčším trápením Bratislavy a dostať sa MHD-čkou cez celé mesto môže byť obzvlášť v letných mesiacoch poriadne bolestivé. Biznis centrá navyše často ležia v blízkej dostupnosti obchvatov, preto je doprava omnoho menej problematická.

Horšie je to, ak cestuješ za prácou zo Starého Mesta, Ružinova či Nového Mesta. Nemáš kde zaparkovať doma a problémy s parkovaním majú mnohí z nás aj v práci. Ak sa človek vyberie na rokovanie do centra, čaká ho prípadné parkovanie v garáži tak drahé, že lacnejšie by ho vyšiel Uber tam a späť. Mnohí to už pochopili, a preto svoje autá nechávajú doma.

Screen Shot 2016-05-09 at 13.46.23

foto: propark.sk

Počas teplých dní máme mnohí možnosť dochádzať do práce na bicykli. Je to zdravé, pomôže to doprave v meste (ak to budeme robiť viacerí) a šetrí to peniaze. Akonáhle viem, že mám ten deň dôležité rokovanie, adekvátne sa oblečiem a do práce si vezmem radšej Uber.

Auto už nie je v biznis sfére považované za známku úspechu, preto ak sa snažíš niečo vybudovať, nemal by si ho považovať za prioritu. Minimálne v Bratislave sa stali alternatívne spôsoby oveľa efektívnejšími a príchodom na rokovanie v Uberi si žiadnu hanbu nespravíš. Za to zaparkovať, to ťa môže stáť drahocenný čas a peniaze. A keď na rokovanie meškáš, to už sa za hanbu a mínusové body považovať dá.

zdroj titulnej fotografie: thegaptravelguide.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK