Blaha dourážal prezidentku: Je to najväčší tyran na Slovensku a vlastizradkyňa. Čapicový protest bol bez rúšok

  • „Čapicový“ protest v Rimavskej Sobote bol bez rúšok
  • Zaznela aj ostrá kritika vlády
  • Kritikou nešetrila ani ministerka Remišová
protest smer
Na snímke účastníci protivládneho podujatia "čapicový protest", ktorý zorganizoval poslanec Národnej rady SR (NR SR) Robert Fico (Smer-SD), ku ktorému sa pridali strany SNS a Republika v Rimavskej Sobote 17. októbra 2021., TASR/Ján Krošlák
  • „Čapicový“ protest v Rimavskej Sobote bol bez rúšok
  • Zaznela aj ostrá kritika vlády
  • Kritikou nešetrila ani ministerka Remišová

Predstavitelia strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) požadujú od vlády plán boja proti zdražovaniu cien energií či potravín. Na dnešnom „čapicovom proteste“ v Rimavskej Sobote to uviedol predseda strany Robert Fico. Vláda podľa neho nepodniká žiadne kroky na to, aby zabezpečila zmiernenie dopadov zdražovania energií či potravín.

Podľa Fica síce vláda nemôže za svetové ceny energií, ale môže ovplyvniť ich dopad na Slovensku. Fico uviedol, že v opačnom prípade hrozí Slovensku „veľký sociálny výbuch“. Na proteste sa zišla približne tisícka ľudí, ktorí však nemali nasadené ochranné rúška. Okres Rimavská Sobota je pritom zaradený na COVID semafore v červenej farbe.

Urážky na prezidentku

Sme-SD okrem toho požaduje, aby bolo očkovanie proti ochoreniu COVID-19 ponechané na dobrovoľnom rozhodnutí ľudí, aby vláda prestala s politickými čistkami a straníckym obsadzovaním funkcii, zastavila aktuálne pripravované reformy a vrátila s k sociálnemu dialógu.

V prejavoch politikov zazneli aj urážky. Podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha nazval pre neuznané referendum prezidentku Slovenska Zuzanu Čaputovú najväčším tyranom na Slovensku, vlastizradkyňou či hovorkyňou americkej ambasády. Ministra financií Igora Matoviča zase označil za najväčšieho gaunera v dejinách.

Na proteste vystúpil aj predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko, ktorý uviedol, že Smer-SD a SNS chcú byť spolu základom koalície v komunálnych voľbách, ale aj základom novej vlády. Danko povedal, že urobí všetko preto, aby „Judáši“, ktorí odišli zo Smeru aj SNS, oľutovali svoj odchod z týchto politických subjektov.

Podpredsedníčka vlády Veronika Remišová (Za ľudí) na protesty zareagovala stanoviskom. V ňom uviedla, že Fico neváha podnecovať nenávisť a ohrozovať aj vlastných voličov, pokiaľ mu ide o prežitie. Nemá problém zvážať často aj starších ľudí autobusmi na hromadnú akciu.

Aj s Pellegrinim robia všetko preto, aby tretia vlna dopadla zle, čo bude mať dopad najmä na ich priaznivcov. Nikde vo svete tak dvaja bývalí premiéri neškodia svojej vlastnej krajine, ako práve Fico a Pellegrini. Nič konštruktívne robiť nevedia, len vyvolávať zmätok, nenávisť a rozkol. Nedovoľme návrat politikov, ktorým nejde o Slovensko, ale len o seba!“ dodala Remišová.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie