Bolt bude zelenší aj na Slovensku, predstavil ekologický plán pre svoje automobily

  • Podľa predstaviteľov spoločnosti Bolt si spoločnosť uvedomuje svoju ekologickú stopu
  • Preto predstavila svoj plán, aby emisie znížila a prispela k oprave našej klímy
Bolt
Bolt
  • Podľa predstaviteľov spoločnosti Bolt si spoločnosť uvedomuje svoju ekologickú stopu
  • Preto predstavila svoj plán, aby emisie znížila a prispela k oprave našej klímy

Popredná európska prepravná platforma Bolt bude kompenzovať uhlíkovú stopu z jázd, ktoré sa uskutočnia cez aplikáciu v Európe. Táto iniciatíva je jednou z častí širšej environmentálnej stratégie Boltu nazývanej „Green plan“.

Uhlíková stopa je vyjadrením celkového dopadu danej aktivity na životné prostredie. Bolt bude kompenzovať emisie z jázd realizovaných v 24 krajinách v Európe.

Očakáva sa, že táto iniciatíva bude podporená investíciou v ráde miliónov eur s tým, že s rozvojom firmy bude táto suma narastať. Vďaka tomu sa Bolt stane najväčšou prepravnou aplikáciou v Európe, ktorá sa dobrovoľne zaviaže k tomu, že jej jazdy budú uhlíkovo neutrálne.

Viac čítaj TU>>Bolt spúšťa na Slovensku službu pre náročnejších zákazníkov

„Cestná doprava je dnes zodpovedná za 20 % celkových európskych emisií skleníkových plynov, preto by sme mali niesť svoj kus zodpovednosti pri riešení tejto situácie, nakoľko aj Bolt je súčasťou tohto ekosystému,“ povedal CEO spoločnosti Markus Vilig.

Let's fight climate change together! Join Bolt’s #GreenPlan initiative and tag all the friends who need to know about…

Gepostet von Bolt am Montag, 16. September 2019

Iniciatíva Boltu bude zahŕňať tieto konkrétne opatrenia:

  • Kompenzovať podiel Boltu na emisiách CO2 v európskej doprave minimálne o 5 miliónov ton do roku 2025.
  • Obmedziť celoeurópske emisie CO2 tým, že do aplikácie bude pridaných viac možností zelenej prepravy pre cestujúcich a celosvetovo kompenzovať emisie vzniknuté z prevádzkovania svojich kancelárií v roku 2020.
  • Vytvoriť zelenšie mestá uvedením zdieľaných elektrických kolobežiek do viacerých z nich. Umožniť cestujúcim, ktorí využívajú k preprave aplikáciu Bolt, prispievať na ekologické iniciatívy priamo v aplikácii. 

„Každý deň pracujeme na tom, aby sme urýchlili posun smerom k zdieľaniu a efektívnemu využívaniu dopravných prostriedkov – elektrickým autám, bicyklom, kolobežkám a iným druhom vozidiel, ktoré dnes ešte neexistujú,“ doplnil Villig.

Čo je to Bolt?

Bolt, predtým známy ako Taxify, je európskou prepravnou platformou, ktorej cieľom je ponúknuť jednoduchú, rýchlu a spoľahlivú dopravu v mestách. Je to jedna z najrýchlejšie rastúcich dopravných platforiem v Európe a Afrike s investormi vrátane Daimler, Didi Chuxing, Korelya Capital.

V minulosti dostala spoločnosť Bolt investíciu v hodnote 67 miliónov amerických dolárov a jej hodnota sa rapídne zvýšila. Bola vyhlásená za unicorn (jednorožec) čo je spoločnosť, ktorá má hodnotu viac ako milardu dolárov.

Peniaze do nej vložil taktiež spoluzakladateľ spoločnosti TransferWise Taavet Hinrikus. Spoločnosť má 25 miliónov zákazníkov vo viac ako 30 krajinách po celom svete.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech