Boris Kollár koaličným partnerom: Prestaňte sa správať ako deti. Pozval ich na rokovanie za „ostrouhlým“ stolom

  • Predseda NR SR zvolal na 17:00 stretnutie koalície
  • Pozýva všetky koaličné strany
5februar2021_NRSR_10757816
TASR/Martin Baumann
  • Predseda NR SR zvolal na 17:00 stretnutie koalície
  • Pozýva všetky koaličné strany

Šéf koaličnej strany Sme rodina Boris Kollár sa snaží urovnať spory v koalícii. Najmä dovoz vakcíny Sputnik V z Ruska vyhrotil už aj tak napätú situáciu medzi stranami OĽaNO, SaS a po novom a Za ľudí.

„Nezvolávali sme tlačovky, neodkazovali sme si cez sociálne siete, bohužiaľ, robili to dve strany, teraz sa k tomu pridala aj tretia,“ vraví Boris Kollár a vyzýva koaličných partnerov, aby sa prestali chovať ako „deti na pieskovisku“ a aby sa vrátili k tomu, prečo koalícia vznikla.

Sulík: Nastal čas porozprávať sa o rekonštrukcii vlády. Premiér proti sebe poštval všetkých

„Toto nemá víťazov, nevyhrá Kollár, Remišová, Matovič či Sulík, toto bude mať len porazených,“ dodáva, že porazení sú všetky obete tejto pandémie a koalícia sa musí vrátiť k svojej podstate. Preto všetkých zvolal na zasadnutie o 17:00, podľa jeho slov, pokojne aj k „ostrouhlému“ stolu Andreja Danka, aby spoločne obrúsili jeho hrany a dostali sa k riešeniu problémov. Vyzýva koaličné strany, aby sa zamerali na vlastné programové vyhlásenia a sľuby, ktoré dali ľuďom.

Šéf SaS Richard Sulík už v utorok večer naznačil rozpad koalície, keď zvolal republikovú radu. Na tlačovej besede v stredu hovoril o výmene ministrov. „Nastal čas porozprávať sa o rekonštrukcii vlády. Stretnem sa s ďalšími predstaviteľmi koalície, vrátane OĽaNO. Premiér proti sebe poštval všetkých. Novinárov, prezidentku, aj koaličných partnerov,“ povedal šéf SaS s tým, že predčasné voľby podporiť nechce. 

Igor Matovič nerozumie tomu, prečo ruské vakcíny pobúrili spoločnosť, rovnako ako aj koaličných partnerov. „Stovka ľudí denne zomiera a miesto toho, aby sme sa všetci sústredili na zháňanie vakcín, kde kto vie – niektorí ľudia považujú za najväčší problém Slovenska to, že sme si s Marekom dovolili vybaviť pre ľudí na Slovensku 2 000 000 účinných vakcín … lebo majú vraj zásadnú chybu – sú z Ruska.“

V čase najťažšej krízy od ll. svetovej vojny, v čase, keď nás lynčuje britská mutácia, v čase, keď prudko rastie počet…

Posted by Igor Matovic on Tuesday, March 2, 2021

Zdroje: TK, Plus 7 dní

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK