Bošňák z Dáta bez pátosu: Výnimky sú cesta do pekla! Treba tvrdý lockdown na pár týždňov
- Hosťom podcastu je analytik Ivan Bošňák, ktorý skúma pandémiu v číslach. Je spoluautorom platformy Dáta bez pátosu
- Na to, aby sme mohli uvoľniť opatrenia, potrebujeme mať maximálny denný prírastok nakazených do 500 ľudí
- On sám vraví, že potrebujeme tvrdý lockdown. Výsledky ale uvidíme až o 2 mesiace
Hosťom rozhovoru je dátový analytik a matematik Ivan Bošňák. Jeho prognózy založené na analýzach dát sa stali cenným zdrojom informácií pre zainteresované strany aj verejnosť. Je spoluautorom platformy Dáta bez pátosu.
Dostaň Startitup do svojich Google odporúčaní
Startitup, odkaz sa otvorí v novom okneRozprávali sme sa o celoplošnom testovaní a význame izolácie počas pandémie. Bošňák vraví, že by sme mali posilniť PCR testovanie a trasovanie. Štát by sa mal zamerať najmä na mobilných občanov, aj pri antigénovom testovaní. Sám priznáva, že radšej bude v izolácií.
On sám hovorí, že tvrdý lockdown je potrebný. Výsledky uvidíme až o 2 mesiace. Ako sú na tom podľa dát ostatné krajiny a ako sa im darí s pandémiou koronavírusu zápasiť?
Aký je maximálny denný prírastok, pri ktorom by sme mohli začať s uvoľňovaním opatrení? Ivan Bošňák prezradil aj to, či plánuje po útokoch pokračovať v občianskej iniciatíve. To všetko o veľa viac sa dozvieš v Startitup Diskusnom klube so Šimonom Žďárským.
Dostaň Startitup do svojich Google odporúčaní
Startitup, odkaz sa otvorí v novom okneČítaj viac z kategórie: Koronavírus
