Brainhouse privítal nováčika

  • V týchto dňoch privítali v coworkingu na Patrónke nový tím ľudí. Startup Photoneo, ktorý prináša najlepšie 3D kamery.
image_1398719912.png
  • V týchto dňoch privítali v coworkingu na Patrónke nový tím ľudí. Startup Photoneo, ktorý prináša najlepšie 3D kamery.

 

Do Brainhousu prúdia talenty aj z neďalekej Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK. A inak tomu nebolo ani teraz. Všetci traja členovia tímu Photoneo si prešli aj touto školou. Jan Žižka skončil PhD v oblasti počítačovej vedy. Popritom stihol aj stáž na MIT-e. Tomáš Kovačovský si spravil PhD v rovnakej oblasti, pričom jeho záverečná práca bola vyhlásená za najlepšiu v IT oblasti v Čechách aj na Slovensku. Partiu uzatvára Michal Malý a hádam nemusím spomínať, že rovnako má za sebou úspešné PhD na MatFyz-e. Po škole pracoval okrem iného v oblasti počítačovej bezpečnosti, do ktorej prispel aj svojimi inovatívnymi nápadmi.

 

 

Keď takíto traja ľudia dajú hlavy dokopy, nemôže vzniknúť nič iné ako inovácia. Tak sa aj stalo a zrodili sa najlepšie 3D kamery. Ako píšu na svojom webe, ich technológia ich má „najvyššie rozlíšenie, presnosť a rýchlosť spomedzi všetkých dostupných 3D kamier“.

 

Na čo je takáto 3D kamera dobrá?

Využitie možno nájsť vo viacerých oblastiach. Jednak je to bezpečnosť a autentifikácia, v rámci ktorej by 3D systémy mohli rozpoznať človeka na základe mnohých dostupných informácií, nielen na základe fotografie. V priemysle a pri automatizácii je využitie 3D kamier podmienkou kvalitného a bezchybného produktu. Digitalizácia múzejných exponátov a ich zachovanie pre budúce generácie? Nie je problém. O použití v medicíne v rámci diagnostiky alebo operácii nie je potrebné asi viac písať. A to sú len niektoré z možných využití 3D kamery od Photoneo.

 

 

Za mladých podnikateľov a inovátorov hovoria mnohé skúsenosti, ktoré získali na predošlých projektoch. Pracovali na škálovateľnom a multifunkčnom skenovacom systéme, v obchodnom centre skenovali ľudské tváre alebo ich 3D skenovanie pomohlo pri plánovaní zubnej operácie.

 Na základe vedomostí, práce a skúseností zakladateľov môžeme bez pochybností tvrdiť, že chalani určite nesklamú. O tomto projekte budeme ešte veľa počuť. 

 

Zdroj: brainhouse.sk, photoneo.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech