Bratislava má nové legal graffiti. Vzniklo ich hneď niekoľko desiatok

  • Počas poslednej júnovej soboty ich maľovalo 50 ľudí
  • Do ich prípravy sa zapojil aj Sajfa
  • Niektoré majú šírku až 6 metrov
Samsung
  • Počas poslednej júnovej soboty ich maľovalo 50 ľudí
  • Do ich prípravy sa zapojil aj Sajfa
  • Niektoré majú šírku až 6 metrov

Na známom bratislavskom jazere Zlaté piesky sa poslednú júnovú sobotu konala akcia, ktorú zorganizovala značka Samsung. Bola vyvrcholením niekoľkých súťaží, v ktorých účastníci posielali svoje skice s návrhmi. Nakoniec bolo vybraných 50 prác, ktoré mohli víťazi prekresliť na dlhý betónový plot v susedstve známej vodnej atrakcie wakeboard. 

Súťažiaci nemuseli ovládať techniku graffiti. Všetko im vysvetlil skúsený graffiti umelec priamo na mieste. Po krátkej inštruktáži ako na to, rozdaní sprejov a ďalších pomôcok sa pustili do ich tvorby, ktorá im trvala celý deň. Výsledok je však famózny. 

Prečo práve graffiti?

Samsung sa toto leto rozhodol osloviť Generáciu Z netradičnou formou a zároveň podporiť mladé talenty. Preto pripravil k najnovšiemu radu smartfónov kampaň NSGA – Nový Samsung Galaxy A. Prostredníctvom akcie s graffiti chcel taktiež vylepšiť zónu, ktorá podporuje športové aktivity, a mladých ľudí takýmto spôsobom presvedčiť, aby trávili svoj voľný čas vonku a ideálne pri športovej aktivite a využili pri tom aj jeden zo smartfónov najnovšieho radu Galaxy A. Zároveň chce dať do povedomia umenie graffiti, ktoré takýmto spôsobom skrášli priestor, kde počas leta trávia svoj voľný čas. Finalisti si nakoniec odniesli najnovší smartfón Samsung Galaxy A20e.

Tvorbu graffiti si vyskúšal aj Sajfa

Akciu moderoval Sajfa, ktorý zároveň využil príležitosť a spolu so svojim kolegom z rádia Borisom si namaľovali svoje vlastné graffiti. Boris už s graffiti skúsenosti má z minulosti, pre Sajfu to bola premiéra.

zdroj: Samsung

Keďže Samsung chce mladých ťahať k vode celé leto a primäť ich napríklad k wakeboardingu, volejbalu, či inej športovej aktivite, usporiada počas leta v známom podniku Wakelake niekoľko akcií. Príďte sa aj vy naživo pozrieť na výtvory, ktoré spríjemnia horúce dni na Zlatých pieskoch. Malú ukážku si môžete pozrieť už teraz vo fotogalérii.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech