Bratislava má núdzu o mestských policajtov. Spúšťa kampaň, v ktorej láka na plat

  • Mestská polícia v Bratislave spúštila nábor nových členov
  • Kampaňou vyvoláva silné emócie
  • Útokom berie detské sny
TASR
  • Mestská polícia v Bratislave spúštila nábor nových členov
  • Kampaňou vyvoláva silné emócie
  • Útokom berie detské sny

Hlavné mesto má dlhodobý problém s nedostatkom mestských policajtov. Bratislavský magistrát sa ho snaží vyriešiť prijatím nových príslušníkov a navýšením rozpočtu o viac ako jeden milión eur. Pri tejto príležitosti sa mesto rozhodlo spustiť kampaň.

„Cieľom kampane bolo komunikovať nábor zamestnancov na mestskú políciu nielen racionálnymi benefitmi, ale aj prostredníctvom emócií. Vizuál kampane vznikol z jednoduchej myšlienky – v detstve sa mnohí z nás hrávali na policajtov, chceli sme vyvolať túto spomienku. Medzi detstvom a ‚dospeláckym‘ je však veľký rozdiel. Už nejde len o hru, naše mesto môžu uchádzači teraz naozaj meniť k lepšiemu a ešte za to dostanú aj každý mesiac výplatu,“ vyjadrila sa pre redakciu Startitup hovorkyňa MsP Bratislava Tatiana Kurucová.

Mestská Polícia Bratislava
zdroj: Mestská Polícia Bratislava

Prostredníctvom takejto apelácie na bývalé detské sny, ktoré sa dnes môžu stať realitou, sa MsP Bratislava spolu s Magistrátom hlavného mesta snaží vyriešiť zásadný problém.

Čísla nepustia

Na tlačovej konferencii pomenoval problém, ktorý v kontexte fungovania hlavného mesta nie je žiadnou novinkou, náčelník bratislavskej mestskej polície Marek Gajdoš: „Chronickým a absolútne najzávažnejším problémom mestskej polície Bratislava je jej dlhodobá personálna poddimenzovanosť, ktorá neumožňuje optimálne fungovanie mestskej polície.“

Realita je taká, že dnes v hlavnom meste pripadá jeden mestský policajt na 1 600 obyvateľov, pričom optimálne minimum je jeden policajt na tisíc obyvateľov. Hoci Bratislava má najvyšší počet príslušníkov spomedzi mestských polícií, má zároveň aj najvyšší počet obyvateľov na jedného policajta. Zmeniť tento nepomer je hlavným cieľom novej náborovej kampane.

„Už dnes je možné vidieť nové vizuály na kampaň, ktoré sú umiestňované na sociálnych sieťach, tiež na reklamných pútačoch po meste alebo ich plánujeme dať do mestskej hromadnej dopravy,“ povedal Gajdoš.

Hovorkyňa MsP však redakcii potvrdila, že ideálne by bolo mestské policajné rady rozšíriť podstatne viac. V súčasnosti je totiž v Mestskej polícii zamestnaných niečo vyše 250 príslušníkov, ale MsP Bratislava by svoje rady potrebovala obohatiť  o približne 200 príslušníkov MsP.

Čo ti Mestská polícia ponúka?

Nových policajtov čaká plat vo výške 900 eur plus príplatky a benefity, ako napríklad 13. a 14. plat, ale aj náborový príspevok alebo príspevok na bývanie. Záujemcovia o prácu mestského policajta nájdu bližšie informácie na stránke www.budpolicajt.sk.

Mestská Polícia Bratislava
zdroj: Mestská Polícia Bratislava

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech