Bratislavská hrádza pre cyklistov a korčuliarov je oblepená textilom

  • Za všetko môže reklamná kampaň, ktorá ľudí volá na najväčší výtvarný projekt v strednej Európe
  • Výstavu Textile Art of Today môžeš do 11. novembra vidieť v Danubiane
  • Spolu s agentúrou Cube hľadá nové cesty, ako prilákať ľudí na umenie
textil
Cube studio
  • Za všetko môže reklamná kampaň, ktorá ľudí volá na najväčší výtvarný projekt v strednej Európe
  • Výstavu Textile Art of Today môžeš do 11. novembra vidieť v Danubiane
  • Spolu s agentúrou Cube hľadá nové cesty, ako prilákať ľudí na umenie

Aj keď jeseň tu nastoľuje svoj poriadok, na bratislavskej hrádzi to žije. Aktuálne kampaňou, ktorá uvádza najväčší výtvarný projekt v strednej Európe. Tú môžeš do 11. novembra vidieť v Danubiane a stojí za ňou agentúra Cube, ktorá s minimálnym rozpočtom hľadá nové cesty, ako prilákať ľudí na umenie.

Okrem bannerov v online prostredí, spotu využíva aj offline formu pre športovcov, ktorých majú zaujať nálepky umiestnené na bratislavskej hrádzi.

„Celou kampaňou riešime, otvárame možnosti, navádzame ľudí, čo je vlastne textil.  Že to nie je kvetinová dečka, záclona či nejaká závesná dekorácia. Textile Art of Today je dnes všetko iné, než textil samotný,“ vysvetľuje za CUBE studio Ján Baláž.

Výstavu opisuje ako multimediálny výlet do fantázie. Inštaláciu Lucie Seppovej môžete napríklad počuť cez slúchadlá. Martina Chudá pripravila silné video performance. Miroslav Brooš vytvoril inštaláciu z papierových lietadielok, ktoré si môžu návštevníci púšťať. Na výstave je dokonca virtuálna realita.

„A tak vznikli kontrastné spojenia, s ktorými pracujeme: Textil je video. Textil je zvuk. Textil je vôňa. Textil je zážitok. Textil je vášeň. Našim cieľom je zaplniť  Instagram fotkami pod hashtagom #textilniejenuda,“ dodáva.

Keďže Danubiana leží na konci bratislavskej hrádze, Cube studio si v rámci kampane podchytilo korčuliarov, kolobežkárov a cyklistov. Nálepkami na hrádzu ich láka vydržať v športovom nasadení až do Danubiany, čo je z Dolnozemskej asi 14km.

„Textil je predsa dobrodružstvo. Textil dáš i na korčuliach. Textil je kreatívne lietanie. Radi by sme v ľuďoch našou kampaňou nielen vzbudili záujem, ale aj trochu zbúrali predsudok, že keď chcete ísť na Textile Art of Today, musíte sa nahodiť do slušného svetríka. Do Danubiany môžete pokojne prísť aj spotení s korčuľami cez plece. Je to o spontánnom rozhodnutí, a čo je skvelé,  v Danubiane Vám požičajú papuče,“ hovorí Jana Pekárková z Cube studia.

Aké zážitky vlastne ponúka Textile Art of Today?

Na modernom trienále zažijete spolu 121 umeleckých diel, ktoré vyberala kurátorská komisia z 1000 prihlásených prác, od 400 umelcov zo 49 krajín. Je to najväčší výtvarný projekt v Strednej Európe, ktorý môžu Slováci vidieť len raz za 3 roky, takže sa určite oplatí navštíviť. Lákadlom je i  svetová novinka –  virtuálny výlet do vesmíru, kde sú na jednotlivých planétach nainštalované umelecké diela popredných textilných tvorcov.  Impozantná je aj inštalácia holandskej víťazky Marian Bijlenga, ktorá získala za svoje dielo Grand Prix Boženy Augustínovej. Jej inštaláciu  tvorí vyše 1 500 drobných textilných príbehov. 

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech