Bratislavské UFO ponúka netradičnú nočnú adrenalínovú atrakciu. Je len pre odvážnych

  • Len 45 sekúnd cesty výťahom a hlavné mesto sa ti rozprestrie na dlani
  • Vyhliadková veža UFO predstavuje tento rok novú verziu adrenalínovej atrakcie Skywalk
Zdroj: TASR
  • Len 45 sekúnd cesty výťahom a hlavné mesto sa ti rozprestrie na dlani
  • Vyhliadková veža UFO predstavuje tento rok novú verziu adrenalínovej atrakcie Skywalk

Ak si fanúšik výšok, v novej verzii adrenalínovej atrakcie Skywalk si prídeš na svoje. Vyhliadková veža UFO ti ponúka novinku v podobe nočnej prechádzky v oblakoch, počas ktorej môžeš zažiť vysvietenú Bratislavu ako na dlani, uvádza TASR.

V sprievode profesionálneho inštruktora sa vyberieš na 360-stupňovú panoramatickú prechádzku po vonkajšom parapete vyhliadkovej veže.

Odvážnejším šťastie praje. Ak medzi nich patríš, môžeš vo výške 85 metrov vyskúšať aj tri pozície na kotviacich bodoch – nakloniť sa do priestoru, vykloniť sa do pozície hviezdy či zavesiť sa do priestoru vo forme hojdačky.

Viac čítaj na >> Ferraty a lanové mosty Slovenska: Kam sa vybrať za dobrodružstvom na skalách?

Po výstupe na okennú rímsu sa hosťom naskytne neopakovateľný pocit slobody, blízkosti oblakov a vzdialenosti zeme. Vyhliadková veža UFO je jediným miestom v strednej Európe, ktoré takúto atrakciu ponúka,“ priblížila Dušana Pľuchtová manažérka vyhliadkovej veže UFO.

UFO je súčasťou federácie World Federation of Great Towers, medzi členov ktorých patria aj veže ako Burdž Chalífa v Dubaji, Empire State Building v New Yorku alebo Eiffelova veža v Paríži.

Viac čítaj tu >> V Malých Karpatoch už čoskoro vyrastie vyhliadka, z ktorej uvidíš do troch okolitých krajín

Ak sa však na adrenalínovú atrakciu vyberieš, z dôvodu bezpečnosti si povinný dodržiavať aj určité pokyny a opatrenia:

  • Účastník prechádzky by napríklad nemal mať viac ako dva metre a nemal by byť ťažší ako 130 kilogramov.
  • Okrem iného nesmie mať menej ako 14 rokov a do 17 rokov musí byť sprevádzaný rodičom alebo zákonným zástupcom. Ten musí podpísať písomný súhlas a preukázať sa dokladom totožnosti s fotografiou.

Nočnú prechádzku dlhú 70 m je možné absolvovať iba dvakrát ročne. Na každú sa musíš prihlásiť vopred prostredníctvom online formulára. Najbližší termín je naplánovaný na 23. augusta o 21.00 h. Ďalšie dátumy môžeš nájsť tu. Cena Skywalku za jednu osobu je 39 eur.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK