Bratislavský dopravný podnik robil predražené nákupy o stovky percent. Vallo dal nekalým praktikám ihneď stopku

  • Na facebookovej stránke Doprava v Bratislave sa nedávno objavilo upozornenie na praktiky manažmentu Dopravného podniku Bratislava
  • Tie podľa všetkého nie sú celkom s kostolným poriadkom
  • Peniaze z podniku totižto záhadne miznú a nikomu ako keby nechýbali
wik
DPB,pixabay.com,fb:Matúš Vallo
  • Na facebookovej stránke Doprava v Bratislave sa nedávno objavilo upozornenie na praktiky manažmentu Dopravného podniku Bratislava
  • Tie podľa všetkého nie sú celkom s kostolným poriadkom
  • Peniaze z podniku totižto záhadne miznú a nikomu ako keby nechýbali

Administrátori stránky Doprava v Bratislave zverejnili priamo postrehy jedného zo zamestnancov DPB. Ukázalo sa napríklad, že zatiaľ čo v roku 2016 sme nakupovali kompresory za 191 eur/kus, rok na to už podnik nakúpil presne ten istý kompresor za 749,10 eur. Je pritom zrejmé, že za pár mesiacov určite cena tohto produktu nemohla narásť o astronomických 292 %. Zďaleka však nejde o jediný prípad. Zatiaľ čo v roku 2016 podnik objednal vstrekovacie ventily za 266 eur/kus, o rok neskôr sa ten istý ventil objednával za 842,50 eur.

„Samozrejme zo všetkého sa nakupujú stovky kusov a takýchto prípadov s predraženými dielami sú desiatky. Stačí sa pohrať so zverejnenými dokumentami a pozrieť sa nákup náhradných dielov. Je to jednoducho zlodejina,” upozorňuje zamestnanec DPB.

„Ja byť ekonomický riaditeľ, už dávno si dám výpoveď. Som naozaj zvedavý, či sa nové predstavenstvo ujme svojich povinností a či náš Dopravný podnik bude už konečne slúžiť len cestujúcej verejnosti a jeho zamestnancom a nielen na zarábanie pre pár vyvolených,” pokračuje.

Po tom, ako stránka Doprava v Bratislave zverejnila postreh zamestnanca o nákupe predražených náhradných dielov, podľa administrátorov stránky sa roztrhlo vrece s podobnými zisteniami. Objavil sa aj list predsedu jednej z odborových organizácií pôsobiacich v DPB. Ten mal už začiatkom októbra minulého roku upozorňovať na podozrivo predražené nákupy náhradných dielov v DPB. Tieto nákupy môžeš vidieť v nasledujúcej tabuľke.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: fb:Doprava v Bratislave

Administrátori stránky zároveň vyzvali primátora Bratislavy Matúša Valla, aby neotáľal a konal. „Je neprípustné, aby v manažmente podniku sedeli ľudia, ktorí tolerovali niečo takéto,” vyjadrili sa.

Po zverejnení výzvy Matúš Vallo ihneď konal. V súvislosti s informáciami, ktoré boli uverejnené na stránke Doprava v Bratislave následne spoločnosť DPB zverejnila oficiálne stanovisko: „Informáciami, ktoré sú zverejnené, sa už nové predstavenstvo DPB, a. s. vážne zaoberá. Nariadilo ekonomickému úseku vykonať analýzu vývoja cien náhradných dielov od roku 2014. Riaditeľovi ekonomického úseku bol až do odvolania pozastavený výkon funkcie.“

zdroj: Doprava v Bratislave

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech