Bratislavský Starý most bude dnes hrať všetkými farbami

  • Môže za to značka Absolut, ktorá sa vo svojej inciatíve za tolerantnejšie Slovensko nevzdáva
  • Všetko sa udeje v rámci festivalu Biela noc, ktorý svoje brány otvorí už túto sobotu
  • Inštaláciu na Starom moste budeš môcť vidieť po zotmení o 19.00 hod.
absolut
Biela noc
  • Môže za to značka Absolut, ktorá sa vo svojej inciatíve za tolerantnejšie Slovensko nevzdáva
  • Všetko sa udeje v rámci festivalu Biela noc, ktorý svoje brány otvorí už túto sobotu
  • Inštaláciu na Starom moste budeš môcť vidieť po zotmení o 19.00 hod.

Značka Absolut sa vo svojom boji za toleranciu a búranie predsudkov nevzdáva. Po vydarenom spote, ktoré v priebehu predošlých dní obletelo celé Slovensko, chystá veľkú vec aj v outdoore.

V rámci festivalu Biela noc, ktorý svoje brány otvorí už túto sobotu, sa rozžiari bratislavský Starý most farbami. Ide o modernú švajčiarsku technológiu svetiel, ovládanú špeciálnym softvérom pomocou wi-fi signálu.

„Sme radi, že naša značka môže podporiť takú významnú akciu, akou je Biela noc. Teší nás to o to viac, že sme sa stali práve partnerom inštalácie na Starom moste, ktorý ožije farbami tolerancie. Veríme, že táto hra farieb nám všetkým opäť pripomenie to, že Slovensko už dávno žije všetkými farbami a že brehy treba spájať, nie rozdeľovať,“ uviedla brand manažérka značky Absolut Zuzana Magálová.

Ako ďalej dodáva, aj na tohtoročnej Bielej noci tak bude Absolut pokračovať v šírení hesla Poď žiť. Nechaj žiť a bude sa podieľať na vytváraní krajšieho a otvorenejšieho sveta, ku ktorému tolerancia a prijímanie inakosti bezpochyby patrí.

„Pridajú sa k nej aj obľúbené podniky v Bratislave, ktoré budú počas večera okrem welcome drinku ponúkať aj ABSOLUT drinky za špeciálne ceny. Návštevníci si budú môcť spríjemniť Bielu noc kvalitným drinkom v týchto podnikoch: Masquerade Club, The Club, Great, Ice Bar (Tesla), Avenue 10, Channels Club, Forka a Footshop v PanoramaCity,“ vysvetľuje.

Dielo Connection, ktoré bolo vytvorené špeciálne pre túto príležitosť, bude naprogramované na rôzne dynamické farebné scény, ktoré budú pracovať s architektúrou konštrukcie mosta.

„Spájame brehy, spájame ľudí. Po veľkom diváckom úspechu v roku 2016, sa kreatívci z BN Label rozhodli opäť oživiť architektúru najstaršieho mosta metropoly, dominanty bratislavského nábrežia. Vďaka modernej svetelnej technológii konštrukcia Starého mosta ožije dynamicky meniacimi sa farbami, ktoré vtiahnu návštevníkov do nočnej prechádzky nad Dunajom,“ opisujú organizátori Bielej noci na svojom webe.

Vizuálna hra farieb sa má stať symbolom prepájania brehov, spolupatričnosti, tolerancie a akousi oslavou rozmanitosti a inakosti. Starý most hrajúci všetkými farbami odkazuje na dôležitosť nového myslenia v ľudskom spájaní sa pre vzájomnú toleranciu a slúži ako antixenofóbny odkaz pre globálnu identitu, otvorenosť a vzájomné porozumenie. Lebo je jedno odkiaľ sme, všetci sme si rovní.

Starý most sa rozvieti po zotmení o 19.00 hod. Jedna z bratislavských dominant neožije prvýkrát. V rámci podujatia Biela noc v roku 2016 organizátori vytvorili statickú scénu vďaka zafóliovaniu existujúceho osvetlenia mosta. V roku 2017 podujatie pracovalo s bielymi hlavami, ktoré predĺžili konštrukciu mosta smerom k oblohe.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech