Bude sa odvetvie elektronického športu vyučovať aj na našich školách? Po Orange Majstrovstvách SR v elektronických športoch 2020 sme k tomu opäť bližšie.

 • Napínavé súboje, najlepšie tímy/hráči a hodiny skvelej zábavy - aj o tom boli Orange Majstrovstvá SR v elektronických športoch 2020.
 • Napínavé súboje, najlepšie tímy/hráči a hodiny skvelej zábavy - aj o tom boli Orange Majstrovstvá SR v elektronických športoch 2020.

Majstrovský víkend je za nami, tituly najlepších hráčov elektronických športov na Slovensku sú rozdané. Počas troch dní sme sledovali skvelé výkony hráčov CS:GO, League of Legends, Hearthstone a FIFA 20, ktorí si rozdelili celkový prizepool 7350€. 

Orange MSR 2020 sa po prvýkrát konali v novom formáte. Do finálových súbojov sa hráči prebojovali cez sériu online kvalifikácií, do ktorých sa zapojilo viac ako 1781 hráčov. 

Vo finále sa tak stretli len tí najlepší SK/CZ hráči a tímy. Vzhľadom na aktuálnu situáciu prebiehali záverečné súboje online formou. O komentovanie zápasov sa z priestorov FEI STU a INQB – (Univerzitného technologického inkubátoru) postarali známi slovenskí a českí streameri, ktorí preniesli úžasnú atmosféru napínavých súbojov aj k vám domov. 

Oficiálnu podporu tomuto podujatiu udelil aj Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky – Branislav Gröhling

„Prínosy tejto súťaže sú, že je to hlavne tímová hra. Musíme sa teda spoznať s jednotlivými kolegami a naozaj spolupracovať, čo chceme dosiahnuť aj v školstve, aby sme vytvárali skupiny, ktoré budú riešiť jednotlivé problémy. Potom to je logické myslenie, lebo naozaj musíte rozmýšľať a predvídať určitým spôsobom; toto všetko sú kompetencie, ktoré chceme dostať aj do školstva, aby sme sa nememorovali, ale aby sme prepájali jednotlivé vedomosti. Musím povedať, že v niektorých štátoch je ešport aj súčasťou výučby, tak možno sa dostaneme aj k tomu, že budeme mať takéto hodiny. Teraz som asi potešil všetkých mladých ľudí. “ 

zdroj: y-games

Celé video jeho vyjadrenia na podporu ešportov si môžete pozrieť tu:  https://youtu.be/A9bpB7ld8mc

Ako prvého sme mali možnosť spoznať majstra Slovenska v hre Fortuna FIFA 20. Do finálovej 16-tky sa prebojovali skvelí profesionálni hráči, ale aj talentovaní amatéri. Sobotňajšie súboje nakoniec ovládol RIIJK z tímu Entropiq, ktorý vo finále zdolal DRMi10cz. Tretiu priečku obsadil Huhnak. 

VÚB banka Hearthstone turnaj sa niesol v znamení obhajoby titulu z minulého roka. Matty opätovne ovládol turnaj a stal sa majstrom Slovenska v Hearthstone druhýkrát po sebe. Vo finále porazil Faeliho, tretiu priečku si odniesol Valdaboy.  

Legion by Lenovo League of Legends turnaj  sa niesol v znamení tímu eSuba, ktorý si pomyselne odnáša domov 1. priečku. V súboji zdolal súperov z tímu ME LIKEY. Víťaznú trojicu dopĺňa tím Repre Gold, ktorý si vybojoval broznovú priečku.

Napínavé finále a skvelé herné výkony nám priniesol Mall.sk CS:GO turnaj. Záverečný súboj tímov Eclot a eSuba nakoniec víťazne zvládol práve tím Eclot. eSuba obsadila striebornú priečku. Bronzová skončila zostava tímu ENTERPRISE.esports. 

Majstrovské zápasy si môžete pozrieť znovu zo záznamov z podujatia. Finále nájdete na Twitch kanáloch: 

CS:GO – https://www.twitch.tv/yzone_csgo 

LEAGUE OF LEGENDS – https://www.twitch.tv/yzone_lol 

HEARTHSTONE – https://www.twitch.tv/yzone_hs 

FIFA 20 – https://www.twitch.tv/yzone_fifa 

a na MSR Facebook fanpage – https://www.facebook.com/MSRvES/ 

zdroj: y-games

Už o rok sa môžete tešiť na ďalšie pokračovanie majstrovského turnaja, tentokrát v nových priestoroch výstaviska AGROKOMPLEX Nitra spolu s podujatím Autosalón Nitra 7.-10.10.2020. Pridajte sa do oficiálnej udalosti na FB tu: https://www.facebook.com/events/3061905057389062 

Informácie o podobných turnajoch môžete sledovať tu: 

Facebook: https://www.facebook.com/MSRvES/ 

Instagram: https://www.instagram.com/msr_v_elektronickych_sportoch/ 

Víťazi Orange Majstrovstiev SR v elektronických športoch 2020:

Mall.sk Counter-Strike: Global Offensive

 1. miesto – Eclot 
 2. miesto – eSuba
 3. miesto – ENTERPRISE.esports 

 

Legion by Lenovo League of Legends

 1. miesto – eSuba
 2. miesto – ME LIKEY
 3. miesto – Repre Gold

 

VÚB banka Hearthstone

 1. miesto – Matty
 2. miesto – Faeli 
 3. miesto – Valdaboy

 

Fortuna FIFA 20

 1. miesto – RIIJK
 2. miesto – DRMi10cz
 3. miesto – Huhnak

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech