Budhistický mních odišiel z kláštora. Aktuálne ho celý svet pozná vďaka meditačnej aplikácii

  • Meditácia je v niektorých kútoch sveta veľmi rozšírená, no v niektorých je to úplne neznáma vec
  • Práve preto sa Andy Puddicombe rozhodol rozšíriť meditáciu medzi široké masy
  • Dosiahol to vďaka svojej aplikácii, ktorú podporujú a používajú aj svetové celebrity
zuora.com
  • Meditácia je v niektorých kútoch sveta veľmi rozšírená, no v niektorých je to úplne neznáma vec
  • Práve preto sa Andy Puddicombe rozhodol rozšíriť meditáciu medzi široké masy
  • Dosiahol to vďaka svojej aplikácii, ktorú podporujú a používajú aj svetové celebrity

Po tom, ako Andy Puddicombe strávil desaťročia tréningu ako budhistický mních, sa rozhodol, že chce so svetom zdieľať všetko to, čo sa za svoj život naučil. A len prednedávnom sa mu podarilo dosiahnuť svoj cieľ, a to vďaka svojej aplikácií Headspace, ktorá oslovila u viac ako 31 miliónov používateľov, vo viac ako 190 krajinách na celom svete.

Aplikácia umožní používateľovi počúvať inštruktážne a vedené meditácie na cestách. Andy pripisuje svoj úspech súčasnej dobe, ktorá je podľa neho charakteristická preťaženosťou informácií.

„V súčasnosti sa deje veľmi veľa vecí, ktoré je ťažké pochopiť. Zvláš vtedy, keď premýšľame o digitálnych témach v našom živote …u väčšiny ľudí to zanecháva pocit vyhorenia,“ uviedol pre CNN

Po štúdiu športovej vedy Andy začal svoju kariéru ako osobný tréner a v Londýne sa závodne venoval gymnastike. „Navonok som bol veľmi zdravý a vitálny, ale vnútorne bola moja myseľ extrémne zaneprázdnená,“ dodáva.

V živote ho postretli aj viaceré úmrtia, ktoré boli tiež dôležitým faktorom. V roku 1992 bol Andy účastníkom dopravnej nehody, ktorú spôsobil opitý vodič, pri ktorej zahynuli dvaja ľudia. Krátko na to ho osud začal opäť skúšať, keď pri nehode na bicykli zomrela jeho nevlastná sestra. „Niet pochýb o tom, že tieto udalosti zohrali veľkú úlohu pri hľadaní väčšieho pokoja,“ hovorí.

Po dovŕšení 20-tky smerovali jeho kroky do budhistického kláštora v Himalájach, kde plánoval pôvodne zostať mníchom celý svoj život. Avšak učenie v meditačnom centre ho inšpirovalo k tomu, aby sa so svetom podelil o to, čo sa naučil.„Bolo veľa ľudí, ktorí sa chceli naučiť ako byť menej vystresovaní, ale nezaujímala ich budhistická tradícia.“

Andy sa do Británie vrátil v roku 2004, kde sa stretol s reklamným riaditeľom Richom Piersonom, a to vďaka ich spoločným priateľom.  O pár rokov neskôr, v roku 2010, založil Andy v Londýne spoločnosť pre meditačné stretnutia, Headspace. O dva roky neskôr spustil svoju webovú a mobilnú aplikáciu s heslom „meditácia jednoducho“. Tú si môžeš stiahnuť ako pre iOS tak aj pre Android.

Andy komentuje všetky meditačné sedenia, ktoré trvajú od troch do desiatich minút. Používatelia môžu zaplatiť cca 10 € mesačne za prémiové predplatné a postúpiť na vyššiu úroveň meditácie.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: headspace.com

Projekt Headspace zohral veľkú úlohu pri sprístupňovaní meditácie pre verejnosť. Podobné aplikácie, ako napr. Calm, sa taktiež dostali aj k širokému spektru ľudí.

Popularizácia vernosti – terapeutická technika, ktorá pomáha ľuďom priznať svoje pocity, zatiaľ čo sa sústreďuje na prítomnosť – bola zhodná s obdobím, keď mnohí cítili stále viac sa zvyšujúci tlak na ich osobu.

Andyho podnikateľský plán získal viac ako 70 miliónov eur od investorov a má kancelárie v Los Angeles, San Franciscu a Londýne. Medzi investorov patrí napr. herečka Jessica Alba a televízna osobnosť Ryan Saecrest. K aplikácií sa vyjadril aj herec Ryan Reynolds, ktorý ju vraj používa na boj a zvládanie úzkosti.

„Dúfam, že sme pevne do rúk uchopili niečo, čo väčšina ľudí považuje za náročný a zložitý nápad, a vytvorili sme to veľmi jednoduchým a ľahko použiteľným spôsobom.“ uviedol na záver Andy Puddicombe

zdroj: money.cnn.comheadspace.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech