Budiš má nové etikety, podporuje nimi mladých slovenských umelcov

  • Budiš sa rozhodol podporiť štyroch slovenských umelcov
  • Ich diela sú k dispozícii aj pre zberateľov umenia
  • Nájdeš ich na etiketách sklenených fliaš obľúbenej minerálky
Budiš
Budiš
  • Budiš sa rozhodol podporiť štyroch slovenských umelcov
  • Ich diela sú k dispozícii aj pre zberateľov umenia
  • Nájdeš ich na etiketách sklenených fliaš obľúbenej minerálky

Umenie nepatrí iba do múzeí a galérií, dôkazom toho je aj slovenská značka Budiš, ktorá sa rozhodla podporiť našich umelcov netradičnou formou. Ich diela nahradili tradičné etikety na sklenených fľašiach minerálky, ktoré teraz zdobia pulty predajní.

Budiš si vybral štyroch slovenských umelcov, a to od Luciu Horváthovú, Kristínu Honzirkovú, Borisa Sirka a Miloša Hronca.

zdroj: Budiš

„Keďže posledná Budiš Art edícia bola venovaná Andymu Varholovi, tak sme sa zamýšľali ako ďalej v duchu ART pokračovať. Preto možnosť odprezentovať prostredníctvom značky Budiš mladých slovenských maliarov nám prišla ako dobrá myšlienka,“ vyjdril sa Peter Smatana senior brand manager.

zdroj: Honzirková (TS, Budiš)

Diela sú k dispozícii aj pre zberateľov umenia, všetky totiž existujú aj v reálnej podobne a dajú sa odkúpiť. Malou zbierkou sa však môžu stať aj etikety samé o sebe.

zdroj: Honzirková (TS, Budiš)

„Oslovili sme viacerých autorov, ktorí sa zameriavajú na rôzné umelecké štýly. Od geometrickej abstrakcie, cez digitálne umenie, až po štrukturalizmus – prioriotou je zaujímavá farebnosť a vizualita, ktorá by dokazala zaujať aj na malom priestore etikety. Spolupracovali sme na danom projekte s Luciou Horváthovou, Kristínou Honzírkovou, Borisom Sirkom a Milošom Hroncom,“ upresnil Smatana.

zdroj: Horváthová (TS, Budiš)

Cieľom tohto projektu je priblížiť mladšiu generáciu slovenských maliarov širokej verejnosti. Umenie je istá forma spoločenského vedomia a tiež vyjadrenie autorovej duše, ktorá sa k vám prihovára prostredníctvom farieb, tvarov a emócií. A je len na vás, či umenie zaradíte aj do svojho každodenného života a vyskúšate nový pohľad na túto sféru, vďaka edícií Slovenské umenie minerálnej vody Budiš.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech