Einpark je najzelenšou budovou na Slovensku. Vyhýba sa zápcham a monitoruje úroveň CO2

  • Doprava a možnosti parkovania už dnes definujú atraktivitu jednotlivých lokalít v Bratislave
  • Kým smerom k tzv. novému centru bude prúdiť čoraz viac automobilov, sú miesta, kde by ich malo v porovnaní s dneškom ubudnúť
  • Obytný a kancelársky komplex EINPARK rastie práve tam, kde sa očakáva skôr zníženie intenzity dopravy
einpark29
Einpark
  • Doprava a možnosti parkovania už dnes definujú atraktivitu jednotlivých lokalít v Bratislave
  • Kým smerom k tzv. novému centru bude prúdiť čoraz viac automobilov, sú miesta, kde by ich malo v porovnaní s dneškom ubudnúť
  • Obytný a kancelársky komplex EINPARK rastie práve tam, kde sa očakáva skôr zníženie intenzity dopravy

Nová parkovacia politika či túžobne očakávaný obchvat hlavného mesta. Ich úspešné dokončenie by malo výrazne zmeniť čoraz horšiu dopravnú situáciu v Bratislave.

Týka sa to aj Einsteinovej ulice, ktorá kopíruje petržalský úsek diaľnice spájajúcej Prístavný most s výjazdmi na Brno a Viedeň. Práve pri nej sa onedlho skončí výstavba najekologickejšej kancelárskej budovy na Slovensku, EINPARK Offices.

A práve tie budú profitovať z vyššie spomenutých zmien v dopravnej situácii slovenskej metropoly.

zdroj: Einpark

Nové centrum Bratislavy

Lokalita pre projekt developera Corwin, ktorý okrem office priestorov (ktoré sú predcertifikované na LEED Platinum) ponúkne aj rezidenčné bývanie (s názvom EINPARK) nebola vybraná náhodne.

Očakávame, že v priebehu pomerne krátkeho času výrazne poklesne počet automobilov, ktoré dnes využívajú Einsteinovu ulicu nielen na presuny v rámci Bratislavy, ale aj na tranzit.

Na rozdiel od lokalít, ktoré vznikajú na staromestskej strane Dunaja, by sa tak mala dostupnosť nielen osobným automobilom, ale aj pomocou MHD počas raňajších aj poobedňajších špičiek výrazne zlepšiť,“ tvrdí Michal Hoško, vedúci oddelenia leasingu v Corwine.

zdroj: Einpark

Samozrejme, hlavne pre Petržalčanov obývajúcich najväčšie sídlisko na Slovensku, je už dnes dostupnosť tejto zóny naproti výstavisku Incheba bezproblémová.

Okrem výhodnej polohy z pohľadu automobilovej dopravy je nezanedbateľným benefitom aj prístup pre chodcov či cyklistov.

Corwin sa v každom svojom projekte snaží maximálne podporovať práve alternatívne formy dopravy a aj v EINPARKU preto vyrastá dokonalé zázemie nielen na parkovanie vozidiel, ale aj bezpečné odstavenie dvojkolesových dopravných prostriedkov a možnosti na ich údržbu či osobnú hygienu ich majiteľov.

zdroj: Einpark
zdroj: Einpark

Aj to je príspevok k ekológii

EINPARK Offices by sa mal po dokončení stať najudržateľnejšou kancelárskou budovou na Slovensku a zaradiť sa medzi 1 % najudržateľnejších budov na svete.

EINPARK Rezidencia aj EINPARK Offices budú vykurované či chladené vďaka energii získanej z obnoviteľných zdrojov, ich strechu pokryje vegetácia, ktorá okrem iných výhod v lete účinne ochladzuje a v zime, naopak, izoluje interiéry budov.

Pre projekty developera Corwin už typickým bude aj dôraz na využívanie dažďovej vody a jej zachytávanie na pozemku tak, že aj počas prudkých dažďov je jej odtok do kanalizácie prakticky nulový.

zdroj: Einpark

Obnoviteľná energia a skvelé pracovné prostredie

Developer EINPARKU pripravil pre zvýšenie komfortu nájomníkov aj majiteľov priestorov viacero technologických prvkov. V EINPARK Offices sa budú využívať chladiace trámy, ktoré sú šetrnejšie k životnému prostrediu a vytvárajú pre človeka zdravšie a prirodzenejšie vnútorné prostredie ako tradičné klimatizačné systémy.

Aj preto sa s obľubou inštalujú v zdravotníckych zariadeniach. O čo najúčinnejšie vetranie sa postarajú nielen otvárateľné okná, ale aj systém monitoringu CO2 v miestnostiach.Ten automaticky spustí prísun čerstvého vzduchu, ak sa množstvo CO2 zvýši nad stanovenú hladinu. Tým sa zabezpečí lepšie vnútorné pracovné prostredie,“ vysvetľuje Michal Hoško.

Dobrá dostupnosť MHD, ale aj alternatívnymi formami dopravy, udržateľná budova, ktorá ročne v porovnaní s konvenčnými riešeniami ušetrí 2,3 milióna litrov pitnej vody a 650 ton emisií CO2 či využívanie obnoviteľnej energie zo spodných vôd pomocou tepelných čerpadiel – EINPARK Offices týmto vychádza v ústrety trendom, ktoré reagujú na čoraz rýchlejšie zmeny klímy a mrhanie prírodnými zdrojmi.

Veríme, že práve ekologický prístup k príprave a projektovaniu rezidenčných a kancelárskych stavieb je dnes veľkou devízou nielen z pohľadu rešpektovania životného prostredia a prírodných zdrojov, ale aj ich atraktivity pre budúcich majiteľov a nájomníkov,“ uzatvára Michal Hoško.

zdroj: Einpark

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá