Burger King skvele reaguje na šialenstvo, ktoré sa spustilo okolo kultovej scény z filmu Joker

  • Joker svojim populárnym tančekom na schodoch prilákal do Bronxu množstvo ľudí
  • Domáci obyvatelia tým trpia a Burger King im to chce vynahradiť
  • Ani v tomto prípade si nezabudol rýpnuť do McDonald’s
unsplash.com/@an9ru6ka; pexels.com/@thgusstavo
  • Joker svojim populárnym tančekom na schodoch prilákal do Bronxu množstvo ľudí
  • Domáci obyvatelia tým trpia a Burger King im to chce vynahradiť
  • Ani v tomto prípade si nezabudol rýpnuť do McDonald’s

Posledné filmové spracovanie výstredného Jokera, ktorého si v hlavnej úlohe zahral Joaquin Phoenix, sa dočkalo obrovskej popularity a ako základ poslúžil pre najnovšiu kampaň fastfoodového reťazca Burger King, informuje AdWeek.

Pravdepodobnejšie najkultovejšou scénou z filmu sa stal svojský tanec Jokera na betónových schodoch v Bronxe do skladby Rock and Roll Part 2, ktorej autorom je Gary Glitter.

Od tej doby sa schodisko stalo cieľovým bodom mnohých turistov bažiacich po originálnej fotografii, častokrát aj v kostýme Jokera. Tento zvýšený počet turistov do značnej miery ovplyvňuje aj život domácich, ktorí z tejto situácie vôbec nie sú nadšení, informuje New York Times.

Práve na „podporu“ miestnych obyvateľov sa zameral Burger King, ktorý pre obyvateľov Bronxu ponúka zdarma svoj ikonický Whopper burger doručený prostredníctvom služby Uber Eats.

Video spot dopĺňa printová reklama s claimom „Milý Bronx, vieme, že klauni môžu byť otravní“. Pre získanie burgru zadarmo tak stačí v aplikácií Uber Eats zadať kód KINGSTAIRS i Whopper čoskoro dorazí. Za kreatívnym konceptom kampane stojí agentúra David The Agency, ktorá zo značkou spolupracuje dlhodobo.

Nejedná sa o prvú kampaň Burger Kingu, v ktorej sú terčom klauni a ich trápnosť či strašidelnosť, čím sa vysmievajú z konkurenčného McDonald’s. My sme ťa informovali o kampani, v ktorej si Burger King zobral na mušku detské oslavy v McDonald’s, keď sa vysmieval zo strašidelných klaunov, ktorých sa deti boja a od strachu a zdesenia sa neubránia slzám.

Čítaj viac TU>>Burger King sa na nových strašidelných plagátoch vysmieva konkurenčnému McDonald’s

Zdroje: adwee.com, nytimes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech