Byť miliardárom jednoducho nie je dôležité

  • Zdravý rešpekt a obdiv voči týmto úspešným ľuďom je niečo, čo má mnoho ľudí spoločných. A je to zaslúžené. Problém však je, keď sa to preženie, skutočne preženie.
goldman-solar-is-on-the-way-to-dominating-the-electricity-market-and-the-world-has-elon-musk-to-thank
  • Zdravý rešpekt a obdiv voči týmto úspešným ľuďom je niečo, čo má mnoho ľudí spoločných. A je to zaslúžené. Problém však je, keď sa to preženie, skutočne preženie.

Chovám obrovský rešpekt k tým, čo sa na miliardárov vypracovali sami. Ľudia, ktorí začínali žijúc úplne bežný život a cez podnikanie, tvrdú prácu a kvapku šťastia sa dostali do klubu tých najbohatších. Pre väčšinu z nich to však nebolo o šťastných náhodách. Bolo to o tvrdej drine a správnych rozhodnutiach. Bolo to o privedení produktu na trh a potom jeho pretvorenie vo veľký biznis. Bill Gates, Elon Musk, tieto mená sú často spomínané ako hrdinovia či idoly. A niet sa čomu diviť.

GTY_Elon_Musk_ml_150512_12x5_1600

 

Zdravý rešpekt a obdiv voči týmto úspešným ľuďom je niečo, čo má mnoho ľudí spoločných. A je to zaslúžené. Problém však je, keď sa to preženie, skutočne preženie. Určite ste sa stretli s tým, keď sa mladí podnikatelia nestarajú až tak o ekonomiku, vedenie a budovanie spoločnosti, keď majú v očiach jediný ultimátny cieľ a to stať sa neuveriteľne bohatými. Akoby bolo dosiahnutie tohto statusu všetko alebo nič.

Snaha stať sa miliardárom nie je to, čomu by si mal venovať svoju pozornosť. Nie je to správny cieľ a nemal by si sa na to sústrediť. Keď ľudia zarábajú také množstvo peňazí, je to vedľajší produkt úspešného biznisu, nie opačne.

Untitled-2

 

To, čo by mali podnikatelia robiť je začať podnikať a venovať sa podnikaniu. To isté robili aj miliardársky hrdinovia. Nezobudili sa v jeden deň s rozhodnutím, že idú zarobiť miliardu, ale s rozhodnutím, že idú založiť spoločnosť, ktorú premenia na úspešný biznis.

Ak zakladáš startup s cieľom, aby si ho čo najskôr predal, potom chceš nájsť výherný tiket z lotérie a nie svoju životnú prácu. Chceš, aby ti niekto ukázal rebrík, nechce sa ti preliezť stenu vlastnými silami.

Peniaze sú v biznise dôležitá vec a pri startupoch to nie je inak. Byť ziskový je dôležité, mať utiahnuteľné marže je dôležité. Preto nechcem tvrdiť, že surový cash nie je veľkou prioritou. No smerovať  pohľad na vstup do klubu miliardárov je strata času a energie.

Spoločnosť, ktorú založíš či produkt, ktorý sa rozhodneš predávať by nemali byť určené na základe tvojej predstavy, ktorá ťa urobí hriešne bohatým. Je to ako hrať na vlastnú bránu. Malo by to byť vystavané na základe tvojich silných stránok, schopností a záujmov. V priesečníku týchto troch oblastí nájdeš svoj „sweet spot“.

Ladder

Zdroj: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech