Bývaj ako Simpsonovci alebo Priatelia. Ikea má v ponuke nábytok z kultových seriálov

  • Obľúbený obchodný dom Ikea prichádza s novinkou, ktorá poteší všetkých milovníkov seriálov
  • Predstavila svoj koncept Real Life Series, kde ponúka vybavenie bytov hrdinov animovaného seriálu Simpsonovci, Priateľov alebo Stranger Things
  • Môžeš mať doma ikonickú sedačku kreslenej rodinky alebo svetielka známe zo seriálu Stranger Things
20101019_164356_Vatican_The_Simpsons__LON8230134780
TASR - AP Photo/Fox Broacasting Co.
  • Obľúbený obchodný dom Ikea prichádza s novinkou, ktorá poteší všetkých milovníkov seriálov
  • Predstavila svoj koncept Real Life Series, kde ponúka vybavenie bytov hrdinov animovaného seriálu Simpsonovci, Priateľov alebo Stranger Things
  • Môžeš mať doma ikonickú sedačku kreslenej rodinky alebo svetielka známe zo seriálu Stranger Things

Si seriálový maniak alebo si radšej ideš do kina pozrieť najnovší trhák? Si skôr fanúšik premysleného merchu alebo hudobných soundtrackov? Ak sa ti pri oboch otázkach páči viac prvá z možností, máme pre teba dobrú správu. Ikea, tak ako už mnohokrát predtým, prichádza s projektom, ktorý poteší srdcia mnohých fanúšikov kultových seriálov. Na výber máš hneď z troch možností.

Slávni Simpsonovci

Prvou možnosťou je nábytok ako vystrihnutý z prvých sekúnd seriálu rekordne dlho fungujúceho na televíznych obrazovkách. Kreslená žltá rodinka nepredvídateľných Simpsonovcov aktuálne vysiela svoju 30 sezónu a len málokto nespozná slávnu scénu zo začiatku seriálu s oranžovou sedačkou, ktorá je  každou časťou iná. Tušil si vôbec, že toto intro je presne tak dlhé ako tvorcovia potrebujú na naplnenie výsledného času jednej epizódy seriálu?

Gepostet von Tenoch Lopez am Mittwoch, 29. Mai 2019

Nuž a práve oranžovú sedačku, fialový stolík, lampy alebo rám obrazu, je možné objednať si v rámci „Real Life Series“, ktoré svetu ukazuje nábytkársky gigant Ikea. Všetko presne na svojom mieste tak, ako to poznáš z televíznej obrazovky. Stačí len aby si pridal rovnakú farbu stien či podlahy.

Nech žijú roky deväťdesiate

Milióny fanúšikov pravidelne zasadali doma k seriálu kde Chandler, Monika, Ross, Rachel, Joey a Phoebe dennodenne riešili svoje vzťahy či prácu a vysedávali v slávnej kaviarni Central Perk. Zatiaľ čo v prvej sérii herci za svoje roly dostávali plat 22 500 dolárov za jednu epizódu, za tú deviatu a desiatu to už bolo po „skromnom“ milióne dolárov za epizódu. Okrem hlášok protagonistov boli však kultové aj priestory, v ktorých sa dej odohrával.

Gepostet von Рекламные Идеи am Mittwoch, 29. Mai 2019

Ikea si na paškál zobrala byt kamarátok Moniky a Rachel (hoci sa tu vystriedali viacerí) s fialovými stenami a výhľadom smerujúcim na strohú tehlovú budovu. Nezabudla na kopu farebných vankúšov a detailov, pohodlných sedačiek, mäkký koberec, ale aj komodu a stolíky. Skrátka všetko, čo sa zhoduje so seriálovým bytom, v ktorom malí aj veľkí prežívali scény Priateľov desať sezón.

Trošku sci-fi

Seriál Stranger Things je najmladší z trojice, ktorú si na propagovanie svojich produktov Ikea vybrala. Zakrátko si ho však obľúbili milióny divákov na celom svete a okrem merchandisingu v  takmer každom značkovom obchode má aj vlastnú stavebnicu lego. Teraz marketing seriálu z produkcie streamingovej služby Netflix podporil aj nábytkár zo severu.

Gepostet von RP Latam am Mittwoch, 29. Mai 2019

Ikea aj v tomto prípade ponúka skoro identické kúsky nábytku, akými sú knižnica, sedačka, kreslá, stolíky či lampy, ale aj detaily ako hrnčeky, sviečky, rámy obrazov či svetielka. Tie sú na stene spojené s abecedou určite každému fanúšikovi Stranger Things dobre známe.

Pár detailov na záver

Na výbere tých správnych produktov spomedzi tisícok pracovali kreatívci dlhé mesiace a v tejto podobe má kampaň cieliť predovšetkým na Stredný východ. Práve tu Ikea vyhodnotila za najpotrebnejšie ukázať, že rodina je pre jej biznis tým najdôležitejším. Či už tradičná, moderná, rodina vlastná alebo taká, ktorú si sám vyberieš, píše advee.com.

Zdroj: advee.com, ikea.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech