Caia rozžiari tvoj domov

  • Prirodzené svetlo aj v najtmavšom kúte tvojho bytu.
youtube-com
  • Prirodzené svetlo aj v najtmavšom kúte tvojho bytu.

Nedostatok slnečného svetla sa nájde snáď v každom byte. Ak nie v byte, tak možno na chate či v nejakom inom uzavretom priestore. Úprimne povedané, nerozumiem, komu takéto veci napadnú, a je mi ľúto, že takýto nápad nebol môj. Pretože je to myšlienka za milión a už teraz si viem predstaviť, kde by som tento skvelý výrobok použila.

digitalno-hr

foto: digitalno.hr

Asi chceš počuť viac, však? Ak máš rád svetlo, a tým nemyslím to umelé, ktoré na teba žiari v nákupnom centre a večer ti prihná tak kvalitnú dávku migrény, pozri sa na túto zázračnú vecičku. Volá sa Caia a kredit za vynález patrí Dive Tommei, zakladateľke značky Solenica.

video: youtube.com

Tá prišla s úžasným nápadom, ako rozžiariť každý domov. Nepotrebuješ k tomu ani kúsok elektriny, iba pomoc slnečných lúčov. A máš doma prirodzené svetlo, ktoré ti zlepší náladu, dodá vitamín D a doslova rozžiari domov aj deň.

twitter-com

foto: twitter.com

Caia je prirodzené svietidlo, ktoré pomocou zrkadla nasleduje pohyb slnečných lúčov a vďaka tomu ti prirodzené svetlo prinesie presne tam, kam ho potrebuješ.Čo viac, svetlo dokonca nájde za teba. Caia môže byť umiestnená tak vo vnútri, ako aj vonku, je na tebe, kam ju položíš, aby si dosiahol čo najlepší efekt, teda v tomto prípade dostal do tmavého priestoru čo najviac svetla. Solenica dokonca predáva aj špeciálne stojany (predstav si niečo ako selfie tyč), vďaka ktorým môžeš Caiu umiestniť tak, ako potrebuješ.

yout

foto: youtube.com

Túto crowdfundingovú kampaň Solenica klasicky odštartovala na Indiegogo, kde svoj cieľ presiahla o vyše 600%, čo dokazuje enormný záujem o túto užitočnú vecičku. Caia nie je žiadna obyčajná lampa a nepotrebuje žiadne napájanie, keďže funguje na solárnu energiu. Čo sa Slovákom celkom páčiť nebude, je určite cena.

indie

foto: indiegogo.com

Caia stojí momentálne 229 amerických dolárov, teda niečo okolo 220 eur, bežná cena bude okolo 290 eur. Jej prvotný názov bol Lucy a nevieme, prečo sa toto meno zmenilo, každopádne Caia a Lucy sú totožné produkty, takže sa neľakaj.

youtube-com

foto: youtube.com

Viem, že slová málokedy presvedčia, takže ak neveríš, aký zázrak Caia dokáže, pozri si nasledujúce video:

video: youtube.com

Zdroj: inhabitat.com, zdroj titulnej fotografie: indiegogo.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK