Je to čaj alebo káva? Naštartuj sa do nového dňa aj ty!

  • Nápoj, ktorý obsahuje viac antioxidantov ako zelený čaj, no menej kofeínu ako káva. Hádaj, z čoho sa vyrába.
wm-founders-teacups-984x500
  • Nápoj, ktorý obsahuje viac antioxidantov ako zelený čaj, no menej kofeínu ako káva. Hádaj, z čoho sa vyrába.

Nie si veľkým nadšencom kávy, ale potrebuješ sa ráno nakopnúť, aby si sa celý deň necítil ako chodiaca mátoha? Energetické nápoje ti už lezú hore krkom, nehovoriac o tom, že ich účel sa už dávno míňa účinku.  A to množstvo cukru, ktoré obsahujú, radšej ani nespomínajme. Raz za čas si jeden možno dáš, ale čo zvyšok roka? Čo každé ďalšie nové ráno?
Alebo čo tak nasledujúca situácia – si nadšený kávičkár, ale už to s kofeínom preháňaš, čo si uvedomuješ nie len ty, ale aj tvoje okolie či lekár?

tasting-table-com

foto: tastingtable.com

Čo tak skúsiť túto kávu? Alebo…tento čaj? Čo to vlastne je? Ani jedno a zároveň obe.  Tento nápoj je čaj, ktorý sa vyrába z kávových lístkov! To znie celkom zaujímavo, však? A to nie je všetko. Okrem zaujímavého konceptu je pre teba tento nápoj aj osožný. Neobsahuje totiž také vysoké množstvo kofeínu ako káva a zároveň obsahuje viac oxydantov a polyfenolov ako zelený čaj.

coffee-leaf-tea-brewed

Takýto čaj z kávových lístkov má údajne čistú, osviežujúcu chuť a nezanecháva v ústach pachuť, ako je to v prípade kávy. Možno by teda čaj z kávových lístkov mohol byť skvelou alternatívou práve pre teba. Dobre chutí a ešte má aj priaznivé účinky.

Navyše, ak sa trochu zaujímaš o dianie okolo seba a chceš prispieť k dobrému ekonomickému systému v krajinách, ktoré produkujú kávu, máš o dôvod navyše tento produkt vyskúšať.

vancitybuzz-com

foto: vancitybuzz.com

Zber kávových zŕn totiž nie je celoročná práca, ale sezónna, teda zber kávových zŕn trvá okolo troch mesiacov, a to od decembra do marca alebo apríla. Čo znamená, že okolo 90% ľudí pracujúcich na takýchto farmách je počas zvyšných mesiacov v roku nezamestnaných, prípadne majú ťažkosti a starosti s hľadaním si práce. Oproti tomu zber kávových lístkov je práca, ktorú je možné vykonávať počas celého roka. Takže pitie tohto nápoja je osožné nie len pre teba, ale rovnako aj pre ľudí, ktorí sa veľkou časťou podieľajú na jeho realizácií.

wize-m

foto: wizemonkey.com

A keď už hovoríme o realizácií, tomuto skvelému nápadu vďačíme dvom mladým chalanom z Kanady, Maxovi Rivestovi a Arnaudovi Petitvalletovi, ktorí prišli so startupom s názvom Wize Monkey. Navštív ich stránku a nechaj sa inšpirovať ich príbehom.

linked-in

foto: linkedin.com

Zdroj a titulnej fotografie: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech