Čarodejníkom v reálnom svete: Slovák spúšťa zbierku na Kickstarteri!

  • Prepájanie reality s virtuálnou realitou je v súčasnosti obrovskou výzvou a príležitosťou pre viacerých vývojárov. Predpokladom je, že práve to je smer, ktorým sa bude uberať budúcnosť.
image_1438010219.jpeg
  • Prepájanie reality s virtuálnou realitou je v súčasnosti obrovskou výzvou a príležitosťou pre viacerých vývojárov. Predpokladom je, že práve to je smer, ktorým sa bude uberať budúcnosť.

 

Maguss Wand je projekt mladého Slováka Ondreja Tokára žijúceho v Dánsku, ktorý ti dovolí prežívať čarodejnícky svet v tom skutočnom. Jedná sa o čarodejníckym prútik, s ktorým sa staneš skutočným mágom – budeš vyvolávať kúzla, chrániť sa a bojovať.

Tento prútik je podľa mňa fantastickou vecou pre všetkých vášnivých hráčov fantasy hier, ktorí chcú hru prežiť na vlastnej koži. Je to ako role-play, len je to skutočný boj.

 

 

Výsledkom jeho dlhej práce je elektronická palička prepojená so smartfónom, ktorá citlivo vníma gestá a odošle signál do prijímača umiestneného na tele protivníka. Reálnosť celej hre dodáva fakt, že hráč potrebuje byť naozaj presný. Všetky dáta sa následne vyhodnotia v smartfóne a sú odoslané na zabezpečený server.

 

Maguss Wand ponúka hneď tri herné módy:

  • Practice mode, kde umiestniš svoj prijímač a trénuješ svoju presnosť

  • Duel mode, klasický duel s prijímačom na tele protivníka

  • Long distance duel mode, kde si vieš zahrať s kýmkoľvek na celom svete

S Maguss Wandom môžeš na svojho protivníka zaútočiť celou tridsiatkou kúziel, pričom niektoré získaš až po dosiahnutí určitého levelu. No nečakaj, že s lepšími kúzlami budeš nesmrteľný. Správne ovládanie paličky chce naozaj veľa cviku.

 

 

 

Nie je to však všetko len o paličke. Celá mágia sa skrýva v prepojení troch elementov. Prvá je samozrejme Maguss Wand. Musíš byť naozaj presný a dôsledný. Nečakaj, že zasypeš protivníka smrteľnými kúzlami náhodným potrasením ruky.

Signál je vyslaný do druhej časti skladačky a tou je samotný prijímač, ktorý je vysoko citlivý, preto musíš „strielať“ precízne. Prijímač je distribuovaný vo forme nádherného erbu a okamžite preposiela každý pohyb do tvojho smartfónu.

 

 

Treťou časťou je mobilná aplikácia. Tá ti dovolí prepojiť sa s protivníkom a v reálnom čase zaznamenáva všetky vaše kroky. Telefón navyše nemusíš pri boji nemotorne držať v ruke, pretože zvukový signál ti dá jasne najavo, či si protivníka zasiahol alebo minul. Na konci celého boja ti appka všetko vyhodnotí a zobrazí informácie o boji.

Tím okolo Ondreja má do budúcnosti v pláne pridávať svojej čarpvnej paličke ďalšie využitia. Pribudnúť by mala napríklad možnosť boja v skupine. Najskôr však potrebuje vyzbierať na Kickstarteri okolo 60.000 eur. Zbierka ešte nebola spustená, no naplánované to vyzerá byť dobre.

 

 

Prenesenie hráčov RPG hier do reálneho sveta, s reálnymi pohybmi a reálnym spoznávaním ľudí je podľa mňa hudbou budúcnosti. Nelákajú nás predsa hry preto, aby sme boli tými, kým sme nikdy byť nemohli? Teraz túto príležitosť máme a nemusíme byť ani pripútaní doma a strácať skutočný kontakt so svetom.

Tím okolo Maguss Wand môže byť v tejto oblasti priekopníkom a dosiahnuť veľké veci. Držíme palce!

 

Podpor kampaň Magus Wand na tomto odkaze: odkaz na kampaň

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech