Čekanove prevratné LAMP testy opäť pomáhajú. Po Pohode sa nimi testuje aj na kvalifikačnom turnaji na ZOH

  • Spoločnosť Pavla Čekana MultiplexDX stojí za LAMP testami, ktorými sa aktuálne testujú hokejisti na kvalifikačnom turnaji na ZOH 2022 v Bratislave
  • Testovanie LAMP testami je už dokonalo „otestované“. Využili sa napríklad na Pohode či Globsecu
TASR/Pavol Zachar, Facebook/ Pavol Čekan
  • Spoločnosť Pavla Čekana MultiplexDX stojí za LAMP testami, ktorými sa aktuálne testujú hokejisti na kvalifikačnom turnaji na ZOH 2022 v Bratislave
  • Testovanie LAMP testami je už dokonalo „otestované“. Využili sa napríklad na Pohode či Globsecu

LAMP testy, za ktorými stojí firma vedca Pavla Čekana, sa tešia veľkému úspechu. Očarili napríklad Ursulu von der Leyen, prezidentku Európskej komisie, a „zachránili“ aj festival Pohoda, na ktorom sa LAMP testami testovali účastníci podujatia. Najnovšie sa Čekanov zázrak využil aj pri testovaní hokejistov na olympijskej kvalifikácii v Bratislave. 

TESTUJEME S NAŠIMI LAMP TESTAMI HOKEJISTOV NA OLYMPIJSKEJ KVALIFIKÁCII V BRATISLAVE. Aby sa hokejový turnaj mohol odohrať v bezpečnej bubline musia byť všetci hráči, rozhodcovia, tréneri, fyzioterapeuti, organizátori a iná pomocná sila počas turnaja niekoľkokrát otestovaná,“ informoval prostredníctvom sociálnej siete Facebook Pavol Čekan.

TESTUJEME S NAŠIMI LAMP TESTAMI HOKEJISTOV NA OLYMPIJSKEJ KVALIFIKÁCII V BRATISLAVE.Aby sa hokejový turnaj mohol…

Posted by Pavol Cekan on Monday, August 23, 2021

Testujú sa aj zahraničné tímy, nie len domáci. „Testujeme tímy zo Slovenska, Bieloruska, Rakúska a Poľska. Sme veľmi radi, že môžeme znova pomocť našim hokejistom a SZĽH k tomu, aby sa zápasy mohli hrať aj s divákmi tak, ako sme spravili aj pri finále extraligy v apríli,“ píše Čekan ďalej. 

LAMP testy na hromadných podujatiach nie sú žiadnym nováčikom. Testovanie danou metódou sa osvedčilo už na Globsecu či Pohode.

Účastníci vykloktajú pod dohľadom, kloktacie odbery idú na inaktiváciu do prvej časti mobilného laboratória. Potom v druhej časti sa vykoná samotný LAMP test a výsledok sa oznámi testovaným. Celý tento proces je čo najviac automatizovaný, v súlade s GDPR, chránený pred zámenou vzoriek alebo chybami v pipetovaní,“ vysvetľuje proces testovania Čekan.

S citlivosťou na úrovni PCR testu

VIVID LAMP test vyvinutý spoločnosťou MultiplexDX, za ktorou stojí Pavol Čekan, je prvým slovenským certifikovaným LAMP testom. Jeho citlivosť presahuje tú, ktorou disponujú antigénové testy.

Jeho výhody týmto nekončia. LAMP test je možné vyhodnotiť do 90-ich minút a bez potreby laboratórneho prostredia. Aj preto predstavuje veľkú nádej v podpore hromadných podujatí.

Dal by si sa otestovať LAMP testom?

„Obrovskou výhodou proti RT-PCR testom je, že si nevyžaduje kamenné diagnostické laboratórium, a môže byť spravený aj v MOMkách, v mobilných kontajneroch, mobilných dodávkach. Využime túto výhodu a tým signifikantne pomôžeme testovaniu pred koncertami, športovými udalosťami, školami, na hraniciach,“ objasnil v minulosti Čekan.

Zdroj: Facebook/ Pavol Čekan

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK