Celé Slovensko by malo podstúpiť povinné plošné testovanie o dva týždne. Sulík to počuje prvýkrát

  • Šéf SaS má vlastný plán boja proti koronavírusu, Matovič podľa neho nemá žiadny
  • Premiérovi ho predstaví v pondelok ráno
mio
TASR/Jakub Kotian
  • Šéf SaS má vlastný plán boja proti koronavírusu, Matovič podľa neho nemá žiadny
  • Premiérovi ho predstaví v pondelok ráno

Ďalšie celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 by sa mohlo zopakovať o dva týždne. Pripustil to premiér Igor Matovič (OĽANO) v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike. Naznačil, že dobrovoľnosť testovania sa cez víkend neosvedčila. Upozornil na možnosť opätovného nárastu denného prírastku nakazených novým koronavírusom.

V súvislosti s alternatívnym plánom opatrení, ktorý mal predstaviť minister hospodárstva Richard Sulík (SaS), poznamenal, že dostal úlohu z matematiky, no vypracoval „sloh zo slovenčiny“.

On však nevie o tom, že by malo byť povinné plošné testovanie. „Počujem to prvýkát,“ povedal minister hospodárstva Richard Sulík v relácii Na Telo v TV Markíza. Dodal, že Matovič nemá v tomto smere žiadny plán.

Matovič sa vyjadril, či ľudia budú mať zákaz cestovať počas Vianoc

Sulík zároveň potvrdil, že SaS má pripravený svoj vlastný plán postupu proti koronavírusu. Premiér dal deadline do 15. novembra, Sulík teda „domácu úlohu“ odovzdá.o týždeň neskôr. „Predstavíme ho na tlačovej besede zajtra ráno,“ povedal predseda SaS.

Základ plánu je taký, že sa nebudeme dívať na Slovensko ako na jeden celok bez ohľadu na to, kde je aká miera nákazy, ale Slovensko si rozdelíme. My navrhujeme podľa 36 obvodov regionálnych úradov verejného zdravotníctva,“ povedal Sulík. Naďalej si myslí, že by sme viac mali uplatňovať regionálny princíp a nechať menej zasiahnutým regiónom väčšiu mieru slobody.

 Poďme sa na to dívať detailnejšie. Tam kde je menej nakazených, otvorme prevádzky, kde je nakazených viac, nechajme ich zatvorené,“ dodal.

Zdroje: TVMarkíza, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech